İşçi Partisi'ni 'belge' haberleri sıktı

İşçi Partisi'ni 'belge' haberleri sıktı.11422
  • Giriş : 20.06.2009 / 16:20:00

İşçi Partisi (İP) Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin, Türkiye'nin 8 gündür Taraf gazetesinin manşetten verdiği ''belge'' olayını tartıştığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gültekin, İzmir'de düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin 8 gündür Taraf gazetesinin manşetten verdiği ''belge'' olayını tartıştığını ifade ederek, söz konusu ''belgenin'' sahte olduğunu öne sürdü.

''Sahte belge olayı Ergenekon'un 13. dalgasıdır'' diyen Gültekin, ''Bu sahte belgeler üzerinden Türk Silahlı Kuvvetleri ve İP'e saldırı kampanyası yürütülmektedir. Bu iktidarın sonu gelmiştir'' dedi.

Gültekin, Cumhuriyet tarihinde ilk kez güvenlik kurumlarının yürüttüğü bir soruşturmada, yargıya sunulan belgelerle ilgili olarak, ''sahte'' kanaatinin yaygın bir şekilde oluştuğunu iddia etti.

Bugün bir gazetede Mehmet Eymür'ün partilerine yönelik suçlamalarda bulunduğunu da ifade eden Gültekin, ''Avukatlarımız yazıyı inceleyecek. Bu gazetedeki yayının durdurulması yönünde dava açacağız, ayrıca tazminat ve ceza davası açacağız'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*