İşçi Partisi'nin çarşaf şişkinliği

İşçi Partisi'nin çarşaf şişkinliği.7567
  • Giriş : 06.12.2008 / 15:12:00

Baykal'ı 'Neden çarşaflı ve türbanı bayanları üye yaptın' diye eleştirmedik; eleştirimiz, türban ve çarşafın reklam edilmesi, model olarak gösterilmesinedir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mehmet Bedri Gültekin, Attila İlhan Kültür Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Baykal'ın, çarşaf açılımından sonra işi tek partili döneme saldırıya vardırmasının ortaya yeni bir durum çıkardığını ifade etti.

CHP liderinin cumhuriyet devrimlerinden zarar gören gericilerin malzemesini aynen kullanmasının düşündürücü olduğunu söyleyen Gültekin, ''Gericilerin söylemiyle, programıyla gericiliğe karşı mücadele edilmez'' diyerek, Türk milletinin, en büyük devrimci atılımlarının tek parti döneminde yapıldığını bildiğini kaydetti.

Batı destekli irtica yuvalarının tekrar inşa edildiğini savunan Gültekin, şöyle konuştu:

''Deniz Baykal, reddimiras tutumunu benimsemiştir. Bu, 1960-1970'li yılların modasıydı. Cumhuriyetin kazandırdıklarını reddederek siyasette bir yere gelme. Deniz Baykal'ı 'Neden çarşaflı ve türbanlı bayanları üye yaptın' diye eleştirmiyoruz. Eleştirimiz, türban ve çarşafın reklam edilmesi, model gösterilmesinedir. Cumhuriyet devrimlerinin ürünü olan bir partinin görevi bu değildir. Mustafa Kemal Atatürk, çarşaf ve türbanı çağ dışı olarak nitelemiştir.'

Gültekin, Türkiye'nin büyük bir çıkmazın içinde olduğunu, ekonomik kriz dalgalarının ülkeyi etkilemeye başladığını ifade ederek, ''Yıllardır AB kapısında ve ABD'nin dümen suyunda milli birliğimiz ve ulusal devletimiz büyük yara aldı. Etnik ve mezhep çatışmaları Demokles'in kılıcı gibi başımızın üzerinde sallanıyor. İşte bu koşullarda Türkiye için biricik çıkış yolu, yeniden Baykal'ın o 'tek parti dönemi' diyerek reddettiği cumhuriyet devrimi yoluna girmektir'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*