İşçiler Tekel'in'in özelleştirilmesini protesto etti

İşçiler Tekel'in'in özelleştirilmesini protesto etti.8596
  • Giriş : 02.02.2008 / 14:54:00

Tek Gıda İş Sendikası'na bağlı işçiler ile bazı sivil toplum kuruluşu üyeleri Tekel'in özelleştirilmesini protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kadıköy Meydanı'nda toplanan protestocular, Kadıköy İskele Meydanı'na kadar sloganlar eşliğinde yürüdü. Ellerinde kızıl bayraklar taşıyan grup, "Tekel halkındır, Tekel işçisi yalnız değildir, İş kazası değil toplu katliam" şeklinde slogan attı. Yaklaşık 5 bin kişilik grup üzerlerinde; "Ülkene ve Tekel'e sahip çık, bu ülke bu vatan sahipsiz değil" yazılı pankartlar taşıdı. İskele Meydanı'nda saat 14.00 sıralarında biraraya gelen grup, şarkılar eşliğinde protestolarını sürdürdü.

İskele Meydanı'na kurulan platformda kalabalığa seslenen Tek Gıda İş'in Genel Başkanı Mustafa Türker, Tekel'in özelleştirilmemesi için sonuna kadar mücadele edeceklerini söyledi. Türker ayrıca, Tekel'in özelleştirilmesi halinde birçok fabrikanın kapatılacağını iddia etti.

Öte yandan eyleme, Türkiye Kominist Partisi (TKP), Ezilenlerin Sosyalist Platformu (ESP), Cumhuriyet Halk Partisi, Büyük Birlik Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi'nden de katılımlar oldu.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious