İşçilerden Ecevit'e son görev

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

Türk-İş, DİSK ve Hak-İş, eski Başbakan Bülent Ecevit'in yarın düzenlenecek cenaze törenine kitlesel katılım sağlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türk-İş üyeleri, cenaze töreni için 40 ilden otobüslerle Ankara'ya gelecek. Türk-İş'e bağlı sendikalardan Yol-İş, Ankara dışından 100, Genel Maden-İş de 10 otobüs kaldıracak.

Türk-İş ve bağlı sendikaların üyeleri saat 11.00'de genel merkezde toplanacak. Konfederasyon pankartı arkasında oluşturulacak Türk-İş korteji, Mithatpaşa Caddesi'nden cenaze namazının kılınacağı Kocatepe Camii'ne yürüyecek.
Heyete, Genel Başkan Salih Kılıç ve Başkanlar Kurulu üyeleri başkanlık edecek. Türk-İş'in cenaze törenine 8-9 bin kişilik bir kitleyle katılması bekleniyor. DİSK ise özellikle Ankara'daki üyeleriyle cenaze törenine katılacak.

Çankaya Belediyesinde çalışan DİSK üyeleri belediye önünde, Ankara'daki diğer iş yerlerinde çalışan DİSK'liler ve Ankara dışından gelenler ise Sıhhiye Süleyman Sırrı Sokak'taki Genel-İş Mamak-Altındağ Şubesi önünde saat 11.00'de toplanacaklar.

Cenaze törenine, DİSK'in Ankara dışındaki teşkilatından da şube başkanı ve yönetici düzeyinden katılım olacak.
Konfederasyona ait şapka ve gömleklerle törene katılacak DİSK üyeleri, DSP Genel Merkezi ile yapılacak görüşmeye göre DİSK pankartı açıp açmaya karar verecek.

Kalp rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi gören DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, sağlık durumunun uygun olması halinde cenaze törenine katılacak. DİSK'in törene, 3-4 bin kişilik kitleyle katılacağı belirtiliyor.

Hak-İş ve konfederasyona bağlı sendikalar da Bülent Ecevit'in Ankara Kocatepe Camii'ndeki cenaze namazına katılacak.

Konfederasyona üye sendikaların Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ile Ankara ve yakın illerden gelen temsilcilerinden oluşan Hak-İş'liler, cumartesi günü saat 11.00'de Hak-İş Genel Merkezi'nde toplanarak, Kocatepe Camii'ne yürüyecek.

Çelik-İş Sendikası'nın yarın başlayacak 11. Olağan Genel Kurul çalışmalarına da cenaze töreni nedeniyle bir süre ara verilecek.

Bu arada Hak-İş, Bülent Ecevit'in vefatı nedeniyle, genel merkez binasının girişine, üzerinde Ecevit'in resminin bulunduğu ve “Seni ve Sosyal Politikalarını Unutmayacağız” yazılı afiş astı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious