İşçilerden ücretsiz izin eylemi

İşçilerden ücretsiz izin eylemi.17747
  • Giriş : 17.10.2008 / 20:12:00

Bursa'daki Bosch Sanayi ve Ticaret AŞ'de çalışan işçiler, işverenin ''ekonomik kriz'' gerekçesiyle ücretsiz izin uygulaması yapmak istediği iddiasıyla eyleme başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fabrikanın bahçesinde toplanan Türk Metal Sendikası üyesi bir grup işçi, uygulamadan vazgeçilmesini isterken, işçilere destek veren Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak ve Genel Teşkilatlanma Sekreteri İsmail Dursun da işverenle görüşme talebinde bulundu.

Türk Metal Sendikası Bursa 3 No'lu Şube Başkanı Mesut Gezer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ekonomik kriz faturasının işçiden çıkarılmak istediğini öne sürdü. İşverenin çalışanlara yönelik önce ücretsiz izne çıkarma, daha sonra da işten çıkarma gibi uygulamaları hayata geçirmeye çalıştığını iddia eden Gezer, bu nedenle başlatılan eyleme sendikanın genel merkez yöneticileri ile örgütlü oldukları diğer iş yerlerinde çalışan işçilerin de destek verdiğini belirtti.

Gezer, sorunu konuşarak aşmaya çalıştıklarını, bu amaçla Türk Metal Genel Teşkilatlanma Sekreteri İsmail Dursun'un işverenle görüşmesinin sürdüğünü ifade ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

''Bosch, kötü gününde önce işçisini gözden çıkarmak istiyor. İyi günde varız da kötü günde yok muyuz? Bu işletmenin büyümesini sağlayan işçimiz, yasal olmadığı halde ücretsiz izne çıkarılmak isteniyor. Bu nedenle buradayız. İşverenle anlaşıncaya kadar da buradan çıkmayacağız.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*