'İşçilerin bölücülerle aralarına sınır olmalı'

'İşçilerin bölücülerle aralarına sınır olmalı'.24475
  • Giriş : 02.05.2008 / 18:08:00

İşçi Partisi (İP) Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin, ''sorunun, Taksim'e çıkıp çıkmamak değil, 1 Mayıs'a işçi sınıfının doğru program ve doğru hedefler temelinde yoğun katılımını sağlamak olduğunu'' söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gültekin, yaptığı yazılı açıklamada, 1 Mayıs 2008'in ardından bazı sonuçlar çıkarılması gerektiğini ifade ederek, ''iktidarın, 1 Mayıs Bayramını kutlamak isteyen emekçilere, görülmemiş bir terör uyguladığını'' öne sürdü.

İktidarın, çeşitli yasa ve uygulamalarla emekçilerin kazanımlarını geri almaya çalıştığını savunan Gültekin, ''iktidarın, dün emekçilere yönelik ölçüsüz baskıyı devam ettireceğinin mesajını verdiğini'' iddia etti.

Gültekin, dün yaşanan olaylardan işçi sendikalarının da çıkarması gereken dersler bulunduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

''Sorun Taksim'e çıkıp çıkmamak değil, 1 Mayıs'a işçi sınıfının doğru program ve doğru hedefler temelinde yoğun katılımını sağlamaktır. İşçi sendikaları, bölücülük ve provokasyon grupları ile aralarına bir sınır çekmedikleri müddetçe Taksim'e de çıkamazlar, hiçbir emekçi hakkını da savunamazlar.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious