İşçilerin gözü makam arabasında!

  • Giriş : 11.04.2007 / 00:00:00

Emeklilik ikramiyesini alamadığını iddia eden işçilerin gözü belediye başkanının makam aracında.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mardin'de 46 yaşındaki işçi emeklisi Veysi Veske'nin, alacağı emeklilik ikramiyesine karşılık açtığı dava sonucu haciz koydurduğu Belediye Başkanı Metin Pamukçu`nun makam aracına bir talipli daha çıktı.
Bir hafta önce işçi emeklisi Veysi Veske'nin, belediyeden alacağına karşılık başkanın makam aracına koydurduğu haciz kararı ile Ağıldaylar Otoparkı'na çekilen makam aracına bir işçi emeklisinin daha alacağına karşılık olarak dava açtığı öğrenildi.

İsminin açıklanmasını istemeyen emekli işçi avukatı ile birlikte mahkemeye başvurduğu dilekçesinde 60 bin YTL belediyeden alacağına karşılık olarak Veysi Veske'nin satışa çıkaracağı makam aracından geriye kalacak olan paraya talipli olduğunu ifade etti.

Mardin Adliyesi'nde belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne kayıtlı Toyota Jeep'in makam aracı yerine kamu yararına kullanıldığı şeklindeki itirazının görüşüleceği belirtilirken mahkemede hakimin vereceği karardan sonra makam aracının satılıp satılmayacağının ortaya çıkacağı ifade edildi.

İsmini açıklamak istemeyen belediye işçisi de alacağına karşılık mahkemeye başvurmasının kendisini üzdüğünü ancak başka alternatifi olmadığı için mahkemeye başvurduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious