İşçisi olduğu belediyenin şimdi başkanı

İşçisi olduğu belediyenin şimdi başkanı.16905
  • Giriş : 06.06.2009 / 10:46:00

Davulga Belediyesi'nde 19 yıl işçi olarak çalışan Salih Gündoğan, 29 Mart 2009 tarihinde yapılan mahalli seçimlerde aday olarak çalıştığı belediyeye başkan oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesine bağlı Davulga belediyesinde işçi olarak çalışan Salih Gündoğan, personel yetersizliği nedeniyle belediye araçlarını kendisi kullanıyor.

Belediyede çalıştığı süre içerisinde, belediyenin tüm sıkıntılarını ve çalışma şekillerini iyi öğrendiğini belirten Gündoğan, belediyenin tüm araçlarını zaman zaman kendisinin kullandığını söyledi.

Beldede yapılan inşaatlarda kullanılan kepçenin operatörlüğünü yapan Başkan Gündoğan, yolcu otobüsünü de sürüyor.

Belediye imkanlarının kısıtlı olduğunu belirten Başkan Gündoğan, AA muhabirine şunları söyledi:

''19 yıl Davulga beledisinde çalıştım. Seçimlerde kazanarak çalıştığım belediyeye başkan oldum. Şu anda personel yetersizliğimiz var. Bir şoför ve bir kepçe operatörümüz var ama bu yetersiz. Otobüsümüz var, kamyonumuz var ama şoför yok. Ben, yeri geldiğinde, bu araçları kullanarak vatandaşımızın ihtiyacını karşılıyorum, mazeret uydurmuyorum. Yeri gelince kravatımı çıkarıp araçların üzerine biniyorum. Hizmetlerin aksamaması için gerekirse kravatımızı takar başkanlık yaparız, gerekirse tulum giyer işçilik yaparız. Bundan da gocunmuyorum.''
Davulga halkı ise Belediye Başkanı Salih Gündoğan'ı yadırgamadıklarını ve kendisine saygı duyduklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*