İşe gidiyorum diye çıkmıştı

  • Giriş : 28.07.2006 / 00:00:00

Çorum’da evinden ’işe gidiyorum’ diye ayrılan 18 yaşındaki bir gençten 4 aydır haber alınamıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Davut’un 4 çocuğundan ikincisi olduğunu dile getiren anne Sevinç Layık, oğlunun iki yıl önce Bodrum’a bir fırında işçi olarak çalışmaya gittiğini söyledi. Bir süre çalıştıktan sonra Davut’un Çorum’a gelmek istediğini ifade eden Sevinç Layık, oradaki bir grup arkadaşının birlikte çalışabileceklerini söyleyerek oğlunu aralarına aldıklarını belirtti. Davut’un arkadaşları ile Aydın iline geçtiklerini duyduğunu anlatan anne Layık, "Öğrendiğimize göre burada uyuşturucu tacirleri ile tanışmışlar. Aralarında sorunlar olmuş ve Davut’u öldüresiye dövüp bir kenara bırakmışlar. Yaklaşık bir yıl önce Çorum’a getirilen oğlum tanınmaz haldeydi. Şuuru yerinde değildi." dedi.

Oğlunun 3 ay tedavi gördükten sonra kendini toparladığını açıklayan Sevinç Layık, Çorum’da bir mobilya mağazasında tezgahtar olarak iş bulan Davut’un düzenli bir şekilde işine devam ettiğini ve kısa sürede işyerindekiler tarafından sevilen birisi olduğunu ifade etti. Geçen nisan ayında bir sabah babası Hüseyin Layık’tan 20 YTL alan Davut’un evden ayrıldığını açıklayan Sevinç Layık, şunları söyledi: "O andan sonra da izini kaybettik. Bir gün önce işyerinden maaşını almış. Evden ayrıldığı günden itibaren de işe gitmemiş. Evde baskı sözkonusu değildi. İşvereni ile konuştuk. Davut’un son derece uyumlu olduğunu, yanına gelip gidenlerinin bulunmadığını ve mesaisine de sadık davrandığını söylediler. Endişe içerisindeyiz. Aydın’da başından geçen olumsuzlukların tekrarlanmasından korkuyoruz. Sözünü ettiğim uyuşturucu tacirleri tarafından yine kandırıldığı veya kaçırıldığı şüphesini taşıyoruz."

Konuyu emniyet yetkililerine ilettiklerini açıklayan Layık, oğluna seslenerek, "Bizi bir arayıp durumundan haber versin. Eve gelmek istemiyorsa seçim onun. Ama bize durumunu bildirsin. 4 aydır ailemiz Davut’un derdiyle perişan oldu. Davut Layık’ı gören veya tanıyanların en yakın polis merkezine haber vermelerini rica ediyoruz" diye yardım istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious