İshakpaşa Sarayı'nda TÜGİAD zirvesi

İshakpaşa Sarayı'nda TÜGİAD zirvesi.9687
  • Giriş : 19.06.2009 / 21:45:00

Türkiye Genç İş adamları Derneği (TÜGİAD) yönetim kurulu toplantısı, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki İshak Paşa Sarayı'nda yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tarihi İshak Paşa Sarayı'ndaki, ''Doğubayazıt Tanıtım Platformu'' projesi kapsamında yapılan yönetim kurulu toplantısına ilişkin AA muhabirine açıklama yapan TÜGİAD Uluslararası Dış İlişkiler Komisyonu Başkan Yardımcısı ve Doğubayazıt Tanıtım Platformu Genel Koordinatörü Mehmet Yasuboğa, TÜGİAD yönetim kurulu üyelerinin proje kapsamında ilçeye geldiğini söyledi.

Yönetim kurulu toplantısını da İshak Paşa Sarayı'nda yaptıklarını belirten Yasuboğa, bu toplantı sayesinde ilçenin tanıtımını da yapmaya çalıştıklarını ifade etti.

Projenin, ilçenin turizm ve ticaret potansiyelini tanıtmayı amaçladığını bildiren Yasuboğa, şunları kaydetti:

''Doğubayazıt, ekonomi ve turizm potansiyeli yüksek bir ilçemizdir. Sınır ticaretinin yapılması gereken bir bölgedir. Son teşvik yasasını, burası için büyük bir ayrıcalık ve fırsat olarak değerlendiriyoruz. Buradan bütün iş adamlarına sesleniyoruz; Gelin buraya yatırım yapın. Burası öncelikli bir bölgedir. Biz TÜGİAD olarak bu proje dahilinde bizimle hareket etmenizi bekliyoruz. Sizlere her türlü kolaylığın sağlanacağı bir platform oluşturduk. Bu platforma sizin de dahil olmanızı istiyoruz.''

TÜGİAD üyeleri, toplantının ardından Belediye Başkanı Canan Korkmaz ile ilçedeki meslek odaları, sivil toplum örgütleri, iş adamları ve İran heyetinin de bulunduğu toplantıya katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*