Işık ihlali; cana maloldu

  • Giriş : 07.08.2006 / 00:00:00

Teğmen, ışık ihlali yaptı; Yol kenarında bekleyen baba yaralandı, çocuk öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Babanın yaralandığı kazada oğlu hayatını kaybetti.
Edinilen bilgiye göre kaza, Çiğli Anadolu Caddesi Maltepe Işıklı Kavşağı'nda meydana geldi. Çiğli'den Menemen yönüne gitmekte olan 06 MME 61 plakalı otomobil sürücüsü Teğmen Özen Kabakçı (23), kırmızı ışık ihlali yaparak yola devam etti.

Kavşağa giren Muammer Türker'in (36) kullandığı 35 AF 1647 plakalı otomobilin sol tarafına çarpan Kabakçı, daha sonra direksiyon hakimiyetini kaybederek yol kenarında bulunan Cemal Gençtürk (35) ve 6 yaşındaki oğlu Asil Gençtürk'e de çarptı. Son olarak orta refüjdeki direğe ve trafik levhalarına çarpan otomobil durdu.

Çiğli Maltepe Mahallesi 8094 Sokak, 10 numaradaki evlerine dönen baba ve oğul kazanın ardından vatandaşlar tarafından Çiğli'deki Özel Kent Hastanesi'ne kaldırıldı.

6 yaşındaki Asil Gençtürk, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Minik Asil Gençtürk'ün ölümü ailesi ve yakınlarını yasa boğarken, özel bir firmada işçi olarak çalışan baba Cemal Gençtürk ise hayati tehlikeyi atlatarak servise alındı.

Çiğli 2. Ana Jet Üssü Komutanlığı Uçuş Merkezi'nde teğmen olarak görev yapan otomobil sürücü Özen Kabakçı, askeri inzibata teslim edilerek gözaltına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious