İsimler kütüphanelerle yaşatılacak

  • Giriş : 09.05.2006 / 00:00:00

Yurt çapında düzenlenen 'Kütüphaneler için' kampanyası kapsamında kütüphanelere yapılacak yardımlarla isimler yaşatılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başlatılan kampanya çerçevesinde kütüphanelere yardım yapanların isimleri buralara verilerek yaşatılmış olacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca kütüphanelerin durumlarını daha iyi hale getirmek için "İster Bir Kitap, İster Bir Raf, İster Onarın İster Donatın" sloganlarıyla başlatılan "Kütüphaneler İçin" adlı kampanya Elazığ'da da başladı.

Yurt genelinde kütüphanelerin fiziki durumunun iyileştirilerek, teknolojik altyapı ve donanımın modernleştirilmesi ve kitapların nitelik ve nicelik bakımından zenginleştirilmesi için başlatılan kampanya ile halkın kütüphanelere ilgisini artırıp bu konuda mesafe katedilmek isteniyor.

Bu kampanya çerçevesinde kütüphalenelere yapılacak yardımların derecesine göre isimler belli yerlere verilerek yaşatılacak. Bunların arasında, kütüphane yaptıran vatandaşların binaya, onarımı üstlenen veya kitap bağışlayanların ise isimleri salonlara verilecek.

Ayrıca kitap bağışlarında sayıya göre ise bu kişilerin isimleri salon, bölüm, dostlar köşesine verilirken, bazılarına da Kütür ve Turizm Bakanı'ndan teşekkür belgesi takdim edilecek.

Ülke genelinde başlatılan kampanya çerçevesinde yardımda bulunanların 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu gereğince vergi matrahından düşümü de yapılacak.

Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'n den yapılan yazılı açıklama da tarihte bir kültür ve sanat şehri olarak bilinen Harput´un devamı olan Elazığ'ın bu ünvanına yakışır kültürel kurumları çoğaltması gerektiği belirtildi.

Açıklama da ayrıca, geleceği kuracak insanlara okuma imkanı sunmanın son derece anlamlı ve hayırlı bir iş olduğunu üzerinde durularak, vatandaşlardan bu konuda duyarlı davranmaları istendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious