Işın Karaca'nın mutluluk sırrı

Işın Karaca'nın mutluluk sırrı .11097
  • Giriş : 07.09.2007 / 08:54:00

Sanatçı Işın Karaca, Formula 1'de yaşadığı gururu unutamadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Formula 1'de seslendirdiği İstiklal Marşı ile 'Milli Şarkıcı' unvanını alan Işın Karaca, bugüne kadar birçok yerde konser vermesine rağmen Bursa'daki Zafer Bayramı etkinliğini unutamadığını söyledi.

Bursa'da yaşayan akrabalarını ziyaret amacıyla sık sık kente geldiğini belirten Işın Karaca, Türkiye'nin hızla ilerlediğini, bu yüzden çağdaşlaşmaya verilecek katkının öneminin daha da arttığını ifade ederek, "Birlik ve beraberlikle Türkiye bugünlere kadar gelerek, Atatürk'ün çizdiği yolda başarıyla yürüdü. Çağdaş bir Türk kadını ben de şarkılarımla ve konserlerimde halkla hep çağdaşlaşmaya katkıda bulunmaya çalışıyorum" dedi.

Türk Pop Müziği'nin sevilen seslerinden olan Işın Karaca, çocukluğundan beri hayatına yön veren müziğin yaşamının vazgeçilmezi olduğunu söyledi. Karaca, "Müzik benim her şeyim. Hayatımın en önemli parçası müzik elbette ama ailemden asla vazgeçemem ben. Annem, eşim, oğlum, kardeşim her zaman benim en büyük destekçilerim oldular. Onlarsız bir yaşam aklımın ucundan bile geçmiyor. Ben büyük bir aile sevenlerdenim" cümlesini kullandı.
Son aylarda albüm çalışmalarına ağırlık verdiğini anlatan Işın Karaca, "Yeni albümüm biter bitmez yeni şarkılarımı sevenlerimin beğenisine sunacağız. Bu albümde sürprizlerle geliyorum. Şarkılarım arasında yabancı besteler olacak örneğin. Sibel Alaş'ın sözlerinin de olduğu ancak çoğunluğu kendi şarkılarımdan oluşan bir albüm gelecek yakında. Bu albümümde kendi bestelerimin ağırlıkta olduğu şarkılarımı okuyacağım" diye konuştu.

Formula 1'de iki kez İstiklal Marşı'nı seslendiren Işın Karaca, "İstiklal Marşı'nı ilk kez geçen yıl söylediğimde heyecandan ölecek gibi olmuştum. Ve bundan sonra bana 'Milli Şarkıcı' unvanını yakıştırdılar. Böyle onurlu bir görevin ikinci kez bir sanatçı olarak bana nasip olması, beni müthiş duygulandırdı. İstiklal Marşı'nı okurken, bu yıl da yine geçen yılki gibi heyecandan ölecek gibi oldum. Ülkemin milli marşını hatasız bir şekilde okumuş olmam beni çok mutlu etti. İstiklal Marşı'nı okuduğum sırada,
tüm dünya ülkeleri de programı canlı yayınladı" şeklinde konuştu.

"EVLİLİK AŞKIN BÜYÜSÜNÜ BOZMAZ"
Müzik kariyerinde emin adımlarla yol alan Işın Karaca, özel yaşamındaki istikrarlı yürüyüşünün nedenini de samimiyetle dile getirdi. 11 yıldır beraber olduğu Erdem Yörük ile evlilik kararından vazgeçtiği konuşulan Işın Karaca, iddialara "Biz arkadaş, sevgili yani aslında bir elma gibiyiz. Evlilikten vazgeçmedik yalnızca erteledik. Hayatta yapmamız gereken işler şimdilik buna müsaade etmiyor. Yoğun bir iş yaşamımız var. Biz birbirimizi biliyoruz gerisi boş. Evlilik aşkın büyüsünü bozmaz. Aşk ilk görüşte yaşanır; sonra sevgi ve saygıyla bütünleşir. Bu büyü de uzun yıllara dayanan birlikteliklerde kolay kolay bozulmuyor" şeklinde konuştu.

'Yeşil-Beyaz' Bursa konserlerinin hedef aldığı 'küresel ısınma' konusuna da değinen Işın Karaca, sözlerini şöyle tamamladı: "Tüm dünyayı saran küresel ısınma aslında doğal bir felaket. Herkes elinden geldiğince bu konuya dikkat etmeli. Aksi takdirde dünya yaşanmaz bir hal almaya başlıyor. Bundan 20-30 yıl sonrasını düşünerek yaşamalıyız. Bursa Büyükşehir Belediyesi, küresel ısınmaya dikkat çekmek için düzenlediği konserlerini Zafer Bayramı haftasına denk getirerek, bir taşla iki kuş vurmuş. Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin başta olmak üzere bu organizasyona tüm katkıda bulunanlara Türk halkı adına şükranlarımı
sunuyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious