Isınan hava seyyar satıcılara yaradı

Isınan hava seyyar satıcılara yaradı.50746
  • Giriş : 16.03.2008 / 13:04:00

Havaların ısınmasıyla birlikte halkın park ve bahçelere çıkması seyyar satıcıların yüzünü güldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kış aylarında evlerine kapanan vatandaşlar, mart ayının güneşli yüzünü göstermesiyle eğlenmek ve vakit geçirmek için açık alanlara akın ediyor. Konya'da vatandaşların bir çoğu Alaeddin Tepesi'ni eğlence alanı olarak seçti.

Burada satış yaparak geçimini sağlayan küçük esnaf da bu durumdan oldukça memnun olduklarını söylüyor. Kış aylarında kapalı tuttukları tezgâhlarını ilkbaharın gelmesiyle birlikte açan esnaf, satışlardan memnun.

Parlarda tezgah açan esnaflar sattıkları kuruyemişlerin kabuklarını vatandaşların yerlere atmaması için kese kağıdı veriyor. Bu yönleriyle de çevreye gösterdikleri hassasiyeti ortaya koyan seyyar satıcılar, halkın takdirini alıyor. Havaların geçen yıla göre daha çabuk ısınmasından memnun olan seyyar esnaf, bu yıl tezgahlarını daha erken açıtı.

Köfte ekmek satarak geçinen Mehmet Baş, ''Daha önceki yıllarda Nisan ayında sezonu açılmış sayıyorduk. Şimdi Nisan'da yaptığımız satışı Mart ayında yapıyoruz. Havalar ısındığında halk parka geliyor, bu da bizim kazancımızı artırıyor. İşlerimizin iyi olduğu günlerde 40-50 ekmek satıyoruz. Allah bereket versin, kazancımızdan memnunuz.'' diyor.

Sattıkları ürünlerin sürekli zabıtalarca denetim altında olduğunu aktaran seyyar satıcı Baş, bu sayede halka sağlıksız ürünler satanların denetim altına alındığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious