İşine son verilen Emin Çölaşan'a destek yağıyor

  • Giriş : 18.08.2007 / 11:02:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 12:21:35

Çölaşan’a ilk destek telefonlarından biri defalarca mahkemelik olduğu, eski Başbakan Çiller’den geldi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hürriyet Gazetesi'ndeki işine son verilen Emin Çölaşan hiç ummadığı biçimde çok sürpriz bir telefon aldı. Ancak bu isimlerden en ilginci eski Başbakan Tansu Çiller'in telefonuydu.

Çiller telefonda Çölaşan'a “Gazetenizin size yönelik bu tavrına çok üzüldüm, ama lütfen siz üzülmeyin” dedi. Emin Çölaşan, Gazeteport'a yaptığı açıklamada “Çok şaşırdım. Ben Tansu Çiller'i çok eleştirdim. Bugün olsa yine eleştiririm. Ama telefonu büyük nezaket” dedi.

Çiller'in, önce Hürriyet Gazetesi'nin Ankara Bürosu'nu aradığı ve not bıraktığı, ardından Bekir Coşkun'un Cunda Adası'ndaki evini arayarak, cep telefonu kullanmayan Çölaşan'a ulaştığı öğrenildi. Çölaşan'ı CHP lideri Deniz Baykal ile çok sayıda CHP milletvekili de aradı.

ÇOK KAVGA ETTİLER

Çölaşan, Çiller'in örtülü ödenek ve Parsadan olayını çıkarmış ve hükümeti sallamıştı. Çölaşan 1996'da Çiller tarafından mahkemeye verilmiş ve bir milyar 200 milyon lira tazminat ödemeye mahkum olmuştu.

Çiller, Çölaşan aleyhine 20 civarında tazminat davası açmıştı. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın da ünlü gazeteciyi aradığı öğrenildi. Emin Çölaşan'ın, “Abi” diye hitap ettiği Basın Konseyi Başkanı ve Hürriyet Gazetesi Başyazarı Oktay Ekşi ise henüz Çölaşan'ı aramadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious