İşitme engelli Cumhurbaşkanı

İşitme engelli Cumhurbaşkanı.10700
  • Giriş : 23.04.2008 / 20:57:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül koltuğunu biri işitme engelli 3 öğrenciye devretti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Ankara Valisi Kemal Önal ile bir grup çocuğu kabul etti ve koltuğunu biri işitme engelli 3 öğrenciye devretti.

Cumhurbaşkanlığı yerleşkesindeki Pembe Köşk'te gerçekleşen kabulde konuşan Gül, çocuklarla birlikte olunca neşe dolduğunu ifade ederek, ''Bugün iyi ki çocuk bayramı'' dedi.

Kabul öncesinde çok sayıda öğrenciyle bir araya geldiğini ve uzun programın ardından yorulduğunu anlatan Gül, ''Artık yerimi birisine bırakmak istiyorum'' dedi. Gül, koltuğunu ilk olarak Kemal Yurtbilir İşitme Engelliler ilköğretim Okulu öğrencisi Duygu Elif Duman'a devretti.

Duman, Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturduktan sonra ilk olarak, engellilere yapılan yardım için yetkililere teşekkür etti. Türkiye ve Dünya'nın barış içinde yaşamasını dileyen Duman, Cumhurbaşkanı Gül'e ''23 Nisan'' adlı bir tablo da hediye etti.

Gül'ün koltuğuna daha sonra Yenimahalle Türkan-Azmi Köksoy İlköğretim Okulu öğrencisi Ezgi Oğuzcan oturdu. Oğuzcan, Türkiye Cumhuriyeti'nin çocukların ellerinde yükseleceğini söyledi.

Oğuzcan, Ankara Valisi Önal'a da başkentteki trafik levhalarının yetersiz olduğunu iletti.

Oğuzcan'ın ardından Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturan aynı okuldan Oğulcan Bozbay da 23 Nisan ile ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirdikten sonra, bir gazetecinin, ''Cumhurbaşkanı olarak Türkiye'de neyi değiştirmek isterdiniz'' sorusuna, ''Türkiye Cumhuriyeti laik bir devlet. Bir şeyi değiştirmek istemem'' yanıtını verdi.

Ekonomik krizin çocukları etkileyip etkilemediğinin sorulması üzerine de Bozbay, ''Çocuklar krizden etkileniyor. Parasal sıkıntı oluyor tabii'' dedi.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious