İskelet Türk çocuğa mı ait?

  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

Alman polisi: Ormanda bulunan iskeletin kayıp Türk çocuğa ait olma ihtimali yüksek açıklmasını yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Almanya'nın Schleswig - Holstein Eyaleti'ne bağlı Schwarzenbek Kasabası'nda ormanlık alanda bulunan ve genç bir kişiye ait olduğu belirtilen iskeletin geçtiğimiz yıl okula gitmek için evinden çıkan ve kendisinden bir daha haber alınamayan 14 yaşındaki Türk çocuğu Şafak Canlıeğerci'ye ait olduğu ihtimali üzerinde duruluyor. Polisin açıklamaları da bu yönde olurken bulunan iskeletin Şafak Canlıeğerci'ye ait olup olmadığı otopsi ve DNA testi yapıldıktan sonra ortaya çıkacak.

Geçtiğimiz günlerde mantar toplamak için ormana giden bir Alman çift tarafından bulunan insan kafatası sonrası harakete geçen polis yaptığı kısa süreli arama sonucu genç yaşta olduğu tahmin edilen bir insan iskeletine ulaştı. Olay yerinde cep telefonu ve elbise parçaları da bulan polis bu yönde yaptığı değerlendirmede cesedin büyük ihtimalle 15 Haziran 2005 tarihinden beri kayıp olan ve ailesince büyük uğraşlara rağmen bulunamayan Türk genci Şafak olabileceği üzerinde dururken gerçeğin DNA testi yapıldıktan sonra otaya çıkacağını belirttiler. Ayrıca bölgede son bir yıl içinde üç faili meçhul cinayetin gerçekleşmesi ve bu zamana kadar hiç bir ip ucuna rastlanmaması bir taraftan halkı tedirgin ederken diğer taraftan da seri cinayetler olabilceği ihtimalini akla getirdi.Tüm bu gelişmelere çözüm bulmak ve Şafak olayını açığa kavuşturmak için polis bünyesinde bir komisyon oluşturularak çalışmalara başlandı.

Anne - Baba: Hala Ümitliyiz

Şafak'ın annesi Ayşe ve babası Kemal Canlıeğerci ise yaptıkları açıklamada bulunan iskeletin Şafak'a ait olmadığını ümit ettiklerini belirterek, "Şu an gelişen olaylar tamamen spekülasyondan ibaret. Her ne kadar ipuçları olsa da bu, iskeletin Şafak olduğunu ispatlamaz. Gerçekler DNA testi yapılınca ortaya çıkacağı için şu anda medyada yer alan haberler gerçeği yansıtmıyor. Haberler Şafak'ı ölmüş gibi gösteriyor. Ancak buna hiç kimsenin hakkı yok. Biz hiç bir zaman umudumuzu kaybetmedik, şimdi de kaybetmiyoruz ve gelecek olumlu bir haber bekliyoruz. Ayrıca yetkili kurum ve kuruluşlardan bu olayın aydınlatılması için gereken çabayı sarfetmesini istiyoruz. Çocuğumuz 15 aydan beri ortada yok. Üzüntümüz çok fazla ne düşünecek ne de konuşacak halimiz kaldı. Dolayısıyla çocuğumuzun bulunması bizim en doğal hakkımız" şeklinde konuştular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious