İskeleyi göremeyen vatandaşlar şok oldu

İskeleyi göremeyen vatandaşlar şok oldu.12063
  • Giriş : 22.11.2008 / 12:05:00

Karaköy Vapur İskelesi'nin lodos nedeniyle sulara gömülmesinin ardından sabah vapura binmek için gelen vatandaşlar, büyük şaşkınlık yaşadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İskelenin yerinde olmadığını gören İstanbullular, işlerine başka vasıtalarla gitmek zorunda kaldı.

Karaköy Vapur İskelesi'ni dengede tutan su tanklarından biri gece lodos nedeniyle hasar görmüş, ardından da yolcu salonuna su dolan iskele, dalgaların etkisiyle takla atıp sulara gömülmüştü. Sabah vapurla işlerine gitmek üzere iskeleye gelen vatandaşlar büyük şaşkınlık yaşadı. İskeleyi görebilmek için dikkatlice bakan vatandaşlar, bir adacığı andıran iskelenin tabanını görebildiler. Vatandaşlar, yetkililere ne olduğunu sordu. İskelenin battığını öğrenen yolcular, hayretler içerisinde Eminönü İskelesi'ne doğru yürüdü. Bazı vatandaşlar tekrar tekrar dönüp iskeleye doğru baktı.

Her gün işlerine gitmek için vapuru kullandığını belirten vatandaşlar, "Büyük şaşkınlık yaşadık. Böyle bir şey nasıl olur. İskele daha yakın zamanda yenilenmişti. Şimdi işe geç kaldık. Bakalım nasıl gideceğiz" şeklinde konuştu. Bu arada, sulara gömülen iskelenin kıyıdan uzaklaşmaması için dev bir halatla karaya bağlandığı görüldü.

Öte yandan, şiddetli lodos nedeniyle boğazda zaman zaman dev dalgalar oluştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*