İşkenceci adamın sır ölümü!

İşkenceci adamın sır ölümü!.9824
  • Giriş : 24.07.2008 / 15:13:00

Milas'ta birlikte yaşadığı kadının 6 yaşındaki kızına işkence yaptığı iddiasıyla tutuklanan kişi cezaevinde birden öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milas Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerince, 11 Nisanda, beraber yaşadığı kadının 6 yaşındaki kızına işkence yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan ve sevk edildiği mahkemece tutuklanarak Muğla E Tipi Kapalı Cezaevine konulan Aytekin Gümüşbaş, geçirdiği rahatsızlık sonucu cezaevinde öldü.

Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurtseven, AA muhabirine yaptığı açıklamada, söz konusu kişinin 2 gün önce cezaevinde rahatsızlandığını belirterek, ''Şahıs tedavisinin ardından tekrar cezaevine getirilmiş. Bu sabah tekrar rahatsızlanan şahsa ilk müdahale cezaevinde tutuklu ve hükümlü arkadaşları tarafından yapılmış ve şahıs ambulansla hastaneye sevk edilmiş. Şahsı tüm çabalara rağmen kaybettik. Ölüm nedeninin kalp krizi olduğunu düşünüyoruz. Başka bir rahatsızlığı da söz konusu olabilir.'' dedi.

''CEZAEEVİ ÇALIŞANLARI SUNİ SOLUNUM YAPMIŞ''

Gümüşbaş'ın ölümünün ardından görevlendirilen doktor ve savcının Muğla Devlet Hastanesindeki inceleme yaptığını belirten Yurtseven, ''Şahsın vücudunda herhangi bir darp ve cebir izine rastlanmamış. Cezaeevi çalışanları şahsı kurtarmak için suni solunum yapmışlar'' diye konuştu.

Otopside ölüm nedeninin sağlık sorunlarından olduğunun anlaşıldığını ifade eden Yurtseven, ''Bunun kalp krizi mi yoksa akciğere bağlı rahatsızlık mı olduğu daha sonra ortaya çıkacak. Bu amaçla Gümüşbaş'ın vücudundan alınan parça, incelenmek üzere İzmir'deki Adli Tıp Kurumuna gönderilecek''

Gümüşbaş'ın cenazesinin, otopsinin ardından yakınlarına teslim edildiği belirtildi.

Milas'ta kaldığı cezaevindeki mahkumlar tarafından 12 Nisan 2008'de darbedilen Gümüşbaş, Milas Devlet Hastanesindeki tedavisinin ardından Muğla E Tipi Kapalı Cezaevine gönderilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*