İşkenceci 'Şeyh' haberi yalanmış

  • Giriş : 24.08.2006 / 00:00:00

Meryem Sak isimli çalışanına işkence eden işadamı Mustafa Hüseyin Kıvrık'ın 'Şeyh' olduğu iddiası yalanlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kıvrık'ın, Anroda isimli ithalat ihracat şirketinin muhasebe işlerine bakan firmada çalışan Osman Göçer, kendi kaynak gösterilerek yapılan "İşkenceci patron şeyhmiş" haberinin doğruyu yansıtmadığını belirterek "Benim öyle bir ifadem olmadı." dedi.
Ulusal bir gazetede yer alan "İşkenceci patron şeyhmiş" başlıklı haberin doğru olmadığı ortaya çıktı. Mustafa Hüseyin Kıvrık adlı işadamının muhasebecisi Osman Göçer, Hürriyet gazetesinde yayınlanan haberde kullanılan ifadelerin kendisine ait olmadığını savundu. Çalıştığı muhasebe bürosunun mükellefleri arasında Andora adlı şirketin yer aldığını söyleyen Göçer "Tüm mükelleflerimize ayda bir defa gideriz. Ancak bu kişinin şeyhlikle bir ilgisi olduğunu görmedim, şahit de olmadım. Hürriyet'ten gelen arkadaşlara böyle bir beyanım olmadı. Ağzımdan çıkmayan ifadeler kullanılmış. O kişiyi sadece mükellef olarak tanıdığımı beyan ettim." diye konuştu.

Göçer, 'Şeyh' olduğu iddia edilen Mustafa Hüseyin Kıvrık'ın, iddia edilen özellikleri taşıyacak bir insan olmadığını ifade etti. Osman Göçer, "Namaz kıldığını, sigara içtiğini görmedim." dediği işadamını "Kendi halinde, işinin sorumluluğunu bilen birisi" olarak tanıdığını ifade etti. Kayıtlarını tuttukları mükellefleri ile onların özel hayatlarını bilecek kadar ilgilenmelerinin mümkün olmadığına da değinen Göçer, muhasebe bürolarındaki iş yoğunluğunun buna imkan tanımayacak kadar çok olduğunu kaydetti.

Anroda adlı şirkete gittiği zamanlarda normalin dışında bir durum ile karşılaşmadığını, bu ziyaretlerinde dini sohbet yapılan bir ortamla da karşılaşmadığını belirterek "Zaten her gittiğimde kendisi ile görüşmezdim. Kendisi ile görüşmem gerektiğinde de telefon eder öyle giderdim." şeklinde konuştu.

Mustafa Hüseyin Kıvrık'ın 2-3 ay kadar önce bürolarını arayarak, muhasebecilerinin kendi işyerine gelmesini istememiş. Gerekli olan evrakları muhasebe bürosuna kendilerinin teslim edeceğini söyleyen Kıvrık, Göçer'i arayarak "Bu sizinle alakalı değil, genel bir durum. Hiç kimsenin büromuza gelmesini istemiyoruz." diye konuşmuş. Kıvrık'ın bu duruma "Meryem hanımın beyninde bir problem olduğu için dinlenmesi gerekiyor." gerekçesini ileri sürdüğünü hatırlatan Göçer "Gazeteden okuduğumuz haberlere göre 2 aydır işkence görüyormuş. Bize söylediği tarih ile aynı zamana denk geliyor. Bilemiyorum ama işyerine girişi yasakladığı tarihte işkenceye başlamış olabilir." fikrini iddia etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious