İskenderun sel suları altında

İskenderun sel suları altında.19292
  • Giriş : 15.11.2006 / 00:00:00

Hatay'ın İskenderun ilçesinde akşam saatlerinde aniden bastıran şiddetli yağışların ardından sel felaketi yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Yağmurun başlamasının ardından cadde ve sokakların sularla dolması nedeniyle şehir merkezine 11 saattir elektrik verilemiyor. Yaklaşık 4 saat süren ve sel felaketine neden olan yağışlarda bine yakın ev ve iş yeri mahsur kaldı. Hatay Valisi Ahmet Kayıhan, İskenderun Kaymakamı Cengiz Horozoğlu ve İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan'ın oluşturduğu kriz masasında hasar tespiti ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Son elli yılın en şiddetli sel felaketinin yaşandığı İskenderun'da akşam saatlerinde evlerine gitmek isteyen vatandaşlar şiddetli yağışlar nedeniyle işyerlerinde mahsur kaldı. Evlerine gitmek isteyen vatandaşların çoğunun ise araçları yolda bozuldu.

Sel sularının Adana İskenderun E-5 Karayolu'na kadar inmesi ve yolların kapanması ile İskenderun Adana yolunda giriş ve çıkışlar otobandan kontrollü bir şekilde yapılmaya başladı. İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan, su basan cadde ve sokakları denetlediği esnada kendi aracı da bozulunca bir süre yardım beklemek zorunda kaldı. İskenderun'da sel felaketinin yaşanması ile birlikte Antakya Köy Hizmetleri Müdürlüğü başta olmak üzere diğer yetkili birimlerce gönderilen iş makinaları da belediye ekiplerinin çalışmalarına yardımcı oldu. Suların tahliseyi için iş makinaları, vinçler ve vidanjörler gece boyunca çalışmalarını sürdürdü. İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Osman Metli de sel felaketinin yaşandığı yerleri denetleyerek, selden zarar gören ve mahsur kalan vatandaşların kurtarılması için çalıştı.

Bu arada, yağmurun başlamasının ardından Pac Meydanı'nda yere düşen ve alkollü olduğu belirlenen bir şahıs, 112 Acil Servis ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı fakat kurtarılamadı. Şahsın ölümünün sel ile ilgisi olmadığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious