İskenderun'da polis DTP alarmında

İskenderun'da polis DTP alarmında.13845
  • Giriş : 06.12.2008 / 12:22:00
  • Güncelleme : 06.12.2008 / 12:20:08

Demokrat Toplum Partisi'nin (DTP) İskenderun mitnginin iptal edilmesinin ardından polis güvenlik önlemlerini sıklaştırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DTP'nin 6 Aralık Cumartesi günü yapmayı planladığı mitingin ertelenmesinin ardından, polis şehrin beş ayrı noktasında uygulama yapıyor. İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ertelenen mitingin yapılacağı Yıldırımtepedeki nevruz alanına giden köprü girişinde gece boyunca uygulama yaparak gelen araçlar, bagajlar ve araç içerisindeki şüpheli şahıslar üzerinde arama yaptı. Emniyet ekipleri, gece boyunca Adana İskenderun E-5 Karayolu, Pınarbaşı köprüsü, Yıldırımtepe köprüsü, Pac meydanı ve İskenderun Antakya yolu üzerinde geniş güvenlik önlemi aldı. Ekiplerde bayan polisler de görev yaptı.

Geçtiğimiz hafta iki polisin terör örgütleri tarafından şehit edilmesi akabinde İskenderun Belediyesi tarafından şehrin dört bir tarafındaki bilbordlara asılan 'Bu vatan bizim ya sev ya terk et' pankartlarının gerginliğe yol açması üzerine, DTP'nin daha önceden tarihi belirlenmiş olan miting yapacağı ve bu mitingde gergin olayların yaşanacağı ihtimali üzerine Hatay Valiliği ve İskenderun Kaymakamlığı, dün aldığı kararla mitingi bir ay sonraya ertelemişti.

DTP'nin mitinginin ertelenmesi İskenderun'da gerginliğin yaşanmaması adına sevinçle karşılanırken, DTP İskenderun İlçe teşkilatı ise karara tepki gösterdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*