İskenderun'a fakülte hayal

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

İSDEMİR, İskenderun'un fakülte hayalini yıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kampüsün projesini hazırlayan Yüksek Mühendis Mimar Sezar Aygen düzenlediği basın toplantısında, kampüsün son durumu hakkında açıklamalarda bulundu.
İskenderun ve Hatay için çok önemli bir proje olan MKÜ İskenderun kampüsünün tanıtım CD'sini basın mensuplarına izlettiren Aygen, böylesi bir tesisin YÖK tarafından onaylanmasına rağmen, İsdemir'in OYAK'a devri ile projenin durduğunu hatırlatıp şunları söyledi: "Daha önceleri İskenderun'da bulunan MKÜ Mühendislik ve Su Ürünleri Fakültesi Antakya'daki merkez kampüsün içerisine çekilerek, İskenderun'dan alınmıştı. Daha sonra başta İsdemir, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, Deniz Ticaret Odası, İskenderunlu hayırsever ticari kurum ve kuruluşlar ve İskenderun halkının dilek ve baskıları ile, bu fakültelerin yeniden İskenderun'a döndürülmesi söz konusu olmuştur. Bu karar YÖK tarafından onaylandı." dedi.

OYAK'ın yatırımdan vazgeçmesi sonucu yatırımları finanse edecek olan diğer kuruluşlar ve kişilerde de bir tereddüt oluştuğuna dikkat çeken Aygen, "İskenderun'da yaşayanların, bu şehirde çalışıp para kazananların, özellikle 10 binin üstündeki mensupları ile İskenderun'a yerleşen İsdemir'in bu kente ve bu kentin halkına bir borçları olduğu kanısındayız. Bu yatırımların durdurulmaması en büyük temennimizdir." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious