İSKİ yine boru patlattı!

İSKİ yine boru patlattı!.17381
  • Giriş : 20.03.2008 / 17:44:00

Gaziosmanpaşa'da önceki gün 1 kişinin ölümüne neden olan olayın ardından Emirgan'da yine İSKİ için kazı çalışması yürüten taşeron firmanın iş makinesi doğalgaz borusunu patlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gaziosmanpaşa'da önceki gün 1 kişinin ölümü 11 kişinin yaralanmasına neden olan olayın ardından Emirgan'da yine İSKİ için kazı çalışması yürüten taşeron firmanın iş makinesi doğalgaz borusunu patlattı. Ucuz atlatılan olay sonrası kepçe operatörü ile taşeron firma yetkilisi gözaltına alındı.

Sarıyer Emirgan Mektebi Sokak'ta İSKİ için su borusu yenileme çalışması yapan taşeron bir şirkete ait iş makinesi saat 12.00 sıralarında doğalgaz borusuna zarar verdi. 2 gün önce Gaziosmanpaşa’da yaşanan faciayı akıllara getiren olay sonrası mahalle sakinleri büyük panik yaşadı. İhbar üzerine gelen İGDAŞ ekipleri gaz kaçağı olduğunu tespit ederek doğalgaz hattını kapattı. Polis ekipleri, olayla ilgili adı açıklanmayan kepçe operatörü ile taşerön firma yetkilisini gözaltına aldı.

Gaziosmanpaşa'daki faciadan ders çıkarılmadığını belirten mahalle sakinleri, İstanbul'da yapılan rastgele kazıların faciaya davet çıkardığını söyledi. Bu arada kazı çalışmasının yapıldığı iş makinasının üzerinde ‘kiralık' yazısı olduğu görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious