'İslam eşittir terör'

'İslam eşittir terör'.13252
  • Giriş : 03.05.2008 / 17:00:00
  • Güncelleme : 03.05.2008 / 20:05:38

İran yönetiminin radikal uygulamaları tüm dünyada İslam dini ve Hz. Muhammed'i hedef haline getirmeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

‘İslam eşittir terör’ propagandası, Amerika’da çıkan bir kitapla yeniden gündeme geldi.

İslamı siyaset için kullananlar rejimlerini eleştirenlerin saldırılarına karşı da İslam'ı hedef tahtası haline getiriyor. Bunun en çarpıcı örneklerinden biri ise İran rejimi karşıtı Amerikalı yazar Markus Aurelius'un kaleme aldığı baştan aşağı İslam düşmanı propoganda içeren "Allah İçin Kan Akıtmak: İslam Özgür Dünyayı Nasıl Fethedecek" isimli kitabı.

İslamı karalayarak şeriat rejimini eleştirmeyi amaç edinen Aurelius'un kitabının kapağında ise Amerikan doları üzerine yerleştirilmiş Humeyni fotoğrafı dikkat çekici...

İSLAM’IN KENDİSİ FANATİK BİR DİN’

‘Bleeding for Allah: Why Islam will Conquer the Free World. What Americans Need to Know’ isimli kitapta, İslam’ın barış dini olmaktan başka her şey olduğu yazılıyor. ‘Allah İçin Kan Akıtmak: İslam Özgür Dünyayı Nasıl Fethedecek: Amerikalıların Bilmesi Gerekenler’ şeklinde Türkçe’ye çevrilebilecek olan kitapta, ‘teröristlerin’ İslam’ı yanlış yorumlayan fanatikler olduğu belirtilmesine rağmen, İslam’ın kendisinin fanatik bir din olduğu tezi işlenmeye çalışılıyor.

İNCİL İLE KARŞILAŞTIRMA

Kitabın önsözünden itibaren kutsal kitaplar arasında karşılaştırma yapılırken, Kur'an'da "ceza" ve "ıstırap" kelimelerin İncil'e oranla yüzde 600 daha fazla kullanıldığı, "sevgi" kelimesinin ise yüzde 500 daha az yer aldığı belirtiliyor.

Markus Aurelius tarafından yazılan kitapta, Kuran ayetlerinin şiddeti emrettiği ileri sürülürken, Kuran’dan alınan bazı ayetlerle bu tez güçlendirilmeye çalışılıyor.

‘ACIMASIZ PEYGAMBER’

Kitapta, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in acımasız biri olduğu ve kitlesel ölümler gerçekleştirmek için Allah’tan yardım aldığı yazılıyor.

Kitabında Kuran ayetlerine atıfta bulunarak, “Üzücü olan şey ise bugün dünyada bir milyardan fazla kişi bu sözlere inanıyor’ diyen Aurelius, Amerikalıların çok az bir kısmının ‘karanlık’ dediği Kuran'ı okuduğunu ve bu yüzden gerçekleri bilmediğini öne sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious