'İslam insanın yol haritasıdır'

  • Giriş : 27.04.2006 / 00:00:00

Gazeteci-Yazar Ahmet Taşgetiren, İslam'ın insanın yol haritası olduğunu belirterek, "Farklı fikirlerin otaya çıkması ve dini değerlerden uzaklaşılmasıyla birlikte insanlar arasında çıkar savaşı çıkmaktadır." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'ndeki konferansta, konuşmacı olarak Altınoluk Dergisi kurucularından Abdullah Sert ve Altınoluk Dergisi Yazı İşleri Müdürü Ahmet Taşgetiren katıldı. "İslam'ı aşkla yaşamak" konulu konferansta söz alan Ahmet Taşgetiren, İslam'ın insanlara yol gösterici bir kılavuz olduğunu söyledi.

İslam'ın insanın olmazsa olmazı olduğunu ifade eden Taşgetiren, "İslam insan hayatını düzenleyici bir sistemdir. 19. yüzyıldan sonra insanlar İslam'dan uzaklaşmaya başladı. İnsanlar dini değerlerden uzaklaştıkça savaşlar çıkıyor." dedi.

Daha sonra söz alan Abdullah Sert ise derginin amacının insanlara yaşamın gayesini anlatmak olduğunu ifade ederek, "İnsanlar Allah'a karşı aşk duyarsa toplumdaki şiddet ve olaylar azalır." diye konuştu.

Konferansa; AK Parti Trabzon İl Başkanı Ahmet Metin Genç, Memur-Sen Trabzon Temsilcisi Mehmet Kazancı, Diyanet-Sen Trabzon Şube Başkanı Ömer Tutuş, dergi aboneleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious