İslami camiada Vakit'e 4 yaklaşım

İslami camiada Vakit'e 4 yaklaşım.14153
  • Giriş : 04.11.2008 / 11:31:00

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, her fırsatta eleştirdiği Vakit gazetesi için İslami camianın yaklaşımlarını sıraladı. Sahiplenici, korkak, idareci, kullanıcı yaklaşımlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ahmet Hakan'ın Hürriyet'teki yazısından ilgili bölüm

İslami camiadan Vakit'e 4 yaklaşım

1- SAHİPLENİCİ YAKLAŞIM: Bu yaklaşıma sahip olanlar, "Bunlar da bizim lümpen fedailerimiz" derler... Vakit'in "ortak düşman"a karşı verdiği mücadele için, "Ne güzel... Yüreğimiz soğuyor" değerlendirmesini yaparlar...

2- KORKAK YAKLAŞIM: Korkunun kaynağı, Vakit'in çirkefliğidir... "Aman bunlara bulaşmayalım... Rezil ederler" kaygısı, kanaat önderleri arasında çok yaygındır... Çirkefe bulaşmamak, uzak duruşun ya da yok saymanın gerekçesidir.

3- İDARECİ YAKLAŞIM: Bu yaklaşıma sahip olanlar, eş dost muhabbetlerinde, "Şu Vakit'çiler de iyice kafadan kontak kardeşim" diyerek samimi görüşlerini ifade ederler... Ancak sıra kamu alanında bu görüşleri ifade etmeye gelince, dut yemiş bülbül olurlar... Gerekçeleri de hazırdır: Vakit'le uğraşmaya değmez...

4- KULLANICI YAKLAŞIM: Özellikle siyasetçiler arasında yaygın bir yaklaşımdır bu... Vakit'in etkileyebildiği küçük kitlenin oy desteğine tenezzül ederler... Ya da zamanı geldiğinde Vakit'i kullanmak isterler... Uçaklarda ağırlamanın, resepsiyonlara davet etmenin temel gerekçesi budur.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*