İslami Cihad lideri çatışmada öldü

  • Giriş : 05.03.2008 / 10:49:00

İsrail askerlerinin Han Yunus'un doğusunda, Alkarara bölgesinde düzenledikleri operasyonda, İslami Cihad'ın Saraya El Kuds Tugayları liderlerinden Yusuf Semiri, çıkan çatışmada öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ynet sitesi, Ordu kaynaklarına dayanarak, Yusuf Semiri'nin operasyonda öldürüldüğünü haber verdi, operasyonun hedefinin Semiri olduğu da vurgulandı.

Ynet sitesinin, Semiri'nin öldürüldüğüyle ilgili haberi, Gazze'deki yerel radyolarda da verildi. Filistinli sağlık görevlileri ise henüz Semiri'nin cesedine ulaşamadı.

Semiri'nin ailesinden olduğu belirtilen bir kadın, İslami Cihad'ın Kudüs Radyosu'na, Semiri'nin ölmediğini, ancak nerede olduğunun belli olmadığını söyledi.

Semiri'nin kardeşi de benzer biçimde konuştu ve Yusuf Semiri'nin evden çıktığını, ancak durumunun ne olduğunun bilinmediğini bildirdi.

İsrail kaynaklarının iddialarından sonra, Saraya El Kuds Sözcüsü Ebu Ahmed, şu aşamada herhangi bir açıklama yapmayacaklarını belirtti ve durumun ileri saatlerde belli olacağını söylemekle yetindi.

İslami Cihad ölümü doğruladı

Bu arada, Yusuf Semiri'nin öldürüldüğü, İslami Cihad tarafından da doğrulandı. Saraya El Kuds Sözcüsü Ebu Ahmed, liderlerinden Yusuf Semiri'nin cesedinin bulunduğunu bildirdi.

Cesedin, aramaya katılan Filistinliler tarafından, İsrail askerlerince kuşatma altına alınarak operasyona maruz kalan evinin biraz uzağında, ağaçlar altında bulunduğu bildirildi.

Hastane kaynakları ise, Yusuf El Semiri'nin başına yakından ateş edilerek vurulduğunu, cesedinin tüm yüzü kan içinde hastaneye getirildiğini söyledi.

İsrail askerlerinin 2 saat kadar süren operasyonunda, 1 aylık bir kız bebek ölmüş, 2 çocuk ile siviller de dahil 7 Filistinli yaralanmıştı.

Filistinli militanlar, Gazze kentinin güney kesimlerindeki mahallelerden İsrail tarafına en az 4 Kassam roketi fırlattı. Kassamlar'dan birinin Sderot'a düştüğü, ancak herhangi bir zarar veya zayiata neden olmadığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious