'İşler durgun bakanım'

'İşler durgun bakanım'.7906
  • Giriş : 12.05.2006 / 00:00:00

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 'hayırlı işler' demek için girdiği yorgan dükkanında istemediği sözler duydu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, çeşitli açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Burdur'a geldi. Valilik bahçesindeki karşılamada eşi Bakan Unakıtan'a çiçek verdi. Vali Can Direkçi ve Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya'yı makamlarında ziyaret eden Bakan Unakıtan basına açıklama yapmadı.

Cuma namazını Burdur Ulu Camii'de kılan Bakan Kemal Unakıtan daha sonra, Burdurlu kadınların el ve tezgahlarda ördüğü alaca dokumalarını gezdi. Burada bir alaca dokumasını omuzuna alan Bakan Unakıtan'a CHP Milletvekili Ramazan Kerim Özkan'dan bir teklif geldi.

Bundan sonra ödül törenlerinde plaket yerine bu tür el işi ürünlerin verilmesini teklif eden Özkan'a Bakan Unakıtan'dan destek geldi. Unakıtan, Burdur Özürlüler Derneği'ni de ziyaret etti. Burada Dernek Başkanı Vural Kanrıcı'dan bilgi alan Bakan Unakıtan, "Sen maliye bakanı ile konuştuğunun farkındasın değil mi. Paraya ihtiyacın var mı onu söyle" dedi.

Unakıtan daha sonra esnafları gezdi. Yorgancılık yapan Necdet Coşkun, dükkanına davet ettiği Bakan Unakıtan'a sitem yağdırdı. 'İşler yok, para yok' diyen Coşkun, "Eskiden iş yokken bile benim yorganlar dolu olurdu. Şimdi işlerin yoğunluğunda bile dükkanı dolduramıyoruz bakanım. Lütfen doğruyu konuşalım bakanım" dedi. Coşkun'un bu konuşması sırasında AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik duruma müdahale etmek istedi ancak Coşkun herkesten baskın çıktı.

Zehra Ünlü isimli bir bayan ise mahallelerde hayat kadınlarının sayısının arttığını iletti. Belediye ve Valiliğe başvurduklarını ancak sonuç alamadıklarını söyleyen Ünlü'ye bakanın cevabı 'Vali beye söyleyelim, baksınlar' oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious