İşleri güçleri 40 yıldır kaza araştırmak

İşleri güçleri 40 yıldır kaza araştırmak.16788
  • Giriş : 29.05.2009 / 20:18:00

Volvo Kamyon’un güvenlik konusundaki ününe büyük katkıda bulunan Volvo Kamyon Kaza Araştırma Ekibi ART, bu sene kırkıncı yılını kutluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Volvo Kamyon Kaza Araştırma Ekibi, yaralanmayla sonuçlanan kamyon kazalarını araştırmak ve bu kazalar hakkında bilgi toplamak için 1969'da kuruldu. Çalışmalarına kesintisiz devam eden bu ekip başlangıçta Göteborg bölgesinde meydana gelen kamyon kazalarını inceliyor ve vakaları belgeliyordu. Daha sonra ekip, meydana gelen her kazayı incelemek yerine yeni tür kazaları araştırmaya odaklandı. Yıllar boyunca yapılan binlerce kaza araştırması, eşsiz bir bilgi tabanının oluşmasını sağladı. Volvo Kamyon Kaza Araştırma Ekibi'nin araştırmaları, diğer ülkeler ve kamu yetkilileriyle yapılan işbirlikleri sayesinde tüm dünya ticari araç sektöründeki güvenlik unsurlarına katkı sağlamak için kullanıldı.

Kaza Araştırma Ekibi'nin çalışmaları Volvo kamyonların hem aktif hem de pasif emniyetini arttırmak için aralıksız devam ediyor. Bir kazanın sonuçlarını en aza indirgemek için pasif emniyet konusunda araştırmalar yapılıyor. Kaza nedenleri ve kazalardan nasıl kaçınılacağının saptanması için ise aktif emniyet konusunda araştırmalar sürdürülüyor. 1970'lerden bu yana sürücünün bulunduğu ortamın aktif emniyet konusundaki önemini vurgulayan Volvo Kamyon Kaza Araştırma Ekibi, devam eden araştırmalarında da bu konu üzerinde yoğunlaşıyor.

Volvo Kamyon'un Başkanı ve CEO'su Staffan Jufors konuyla ilgili yaptığı açıklamada;

“Volvo Kamyon, emniyet konusunda dünyada lider durumdadır. Kaza Araştırma Ekibi'nin kırk yıldır yaptığı sistematik ve profesyonel çalışmalar, bu öncü konumumuzu elde etmemiz ve devam ettirmemiz için büyük katkıda bulundu” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*