İsmail ağa cinayetinde şok gelişme

  • Giriş : 02.10.2008 / 17:24:00

İsmailağa cemaatinde işlenen cinayetlerle ilgili olarak Ergenekon Savcısı devreye girdi. Savcı Öz, katillerin telefon dökümlerini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Çarşamba'daki İsmailağa Cemaati'nin önde gelen hocalarından Hızır Ali Muratoğlu ve Bayram Öztürk'ün şehid edilmesine yönelik soruşturmanın eksik yürütüldüğü ortaya çıktı.

KATİLLERİN TELEFON GÖRÜŞMELERİ KAYIP

İsmailağa cinayetlerini işleyen katillerin, cinayet öncesi kimlerle konuştuğu ve kimlerden emir aldığına yönelik telefon kayıtlarının gizlendiği, Ergenekon terör örgütü soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün, İsmailağa cinayetine karışan kişilerin telefon kayıtlarını resmi olarak istemesine rağmen kendisine gönderilmediği bildirildi.

SAVCI, TELEFON GÖRÜŞMELERİNİ İSTEDİ ANCAK EKSİK İLETİLDİ

Adli çevrelerden edinilen bilgilere göre, Zekeriya Öz, kendisine bir türlü “ulaştırılmayan veya ulaştırılamayan” ses kayıtları ve belgelerin peşine düştü.

Zekeriya Öz'ün, Ergenekon terör örgütü soruşturması kapsamında, 5 Ekim 2007 tarihinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne başvurduğu; Hızır Ali ve Bayram Ali Öztürk'ün şehid edilmesi, Necip Hablemitoğlu ve rahip Santora cinayetleri, Hrant Dink suikastı ve son günlerde her taşın altından çıkan Alman Vakıfları davası ile ilgili teknik takip kayıtları ve belgeleri istediği öğrenildi.

Adli çevrelerden edinilen bilgilere göre; 5 Ekim 2007 tarihinde ayrıntılı bir şekilde istenen teknik takip, belge, haber ve internette geçen bilgiler, Savcı Zekeriya Öz'e eksik iletildi.

TELEFON KAYITLARI YENİDEN İSTENDİ

Bunun üzerine soruşturmanın başındaki Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün, geçtiğimiz günlerde yeniden İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne başvurduğu öğrenildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü yetkilileri ise, İsmailağa cinayetine ilişkin telefon kayıtlarının silindiğine yönelik çelişkili ifadeler verdiği belirtildi. İsmailağa cinayetini soruşturması sırasında 3 savcının değişmesi ve cinayete ilişkin telefon kayıtlarının gizlenmesi, “İsmailağa cinayetini kim örtmek istiyor?” sorularına neden oldu.

ERGENEKONCULAR, İSMAİLAĞA CEMAATİNE SIZMAK İSTEMİŞ

Ergenekon soruşturması kapsamında savcılığın talimatıyla telefon dinlemesi yapan güvenlik güçlerinin, Ergenekon terör örgütüne mensup bazı kişilerin İstanbul Çarşamba'daki İsmailağa Cemaati'ne sızma girişiminde bulunduğunu tespit ettiği basına yansımıştı.

Halen tutuklu bulunan Kuvva-i Milliye Derneği üyesi Erol Ölmez'in, aynı dernekten arkadaşı Kahraman Şahin'le yaptığı konuşma, Ergenekon klasörlerinde yer almıştı. Talimat üzerine şalvar ve cübbe giyerek Çarşamba'ya gittiğini anlatan Ölmez, bölgede 'sabah 8 akşam 8' mesai yaptığını anlatıyor. Çevredeki insanlar tarafından yadırganmamak için sakal bırakan Ölmez, oruçlu görünmek için de azamî gayret sarf etmiş. Görevini en iyi şekilde yerine getirmesini isteyen arkadaşı Kahraman Şahin ise, Kuvva-i Milliye Derneği Genel Sekreteri Hüseyin Görüm'ü kastederek, "İmam Hüseyin de bıraktı" diyor. Ölmez ve Şahin, buluşma yeri için de "Karargâhta görüşürüz" şifresini kullanıyor.

VAKİT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*