'İsmail Cem Kitabı' Okuyucularla Buluştu

  • Giriş : 25.01.2008 / 13:08:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 04:43:50

İş Bankası Kültür Yayınları, aramızdan ayrılışının birinci yıldönümünde gazeteci ve siyaset adamı İsmail Cem’i bir kitapla anıyor… Nehir Söyleşiler dizisinde İsmail Cem hem kendi tarihini hem de basın ve siyaset tarihini anlatıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları “Nehir Söyleşiler” dizisi kapsamında bu kez, Türk basın ve siyaset tarihine ışık tutacak "Ben Böyle Veda Etmeliyim 'İsmail Cem Kitabı' "nı okuyucularla buluşturuyor.

Hayat müthiş bir macera. Her insanın kendisiyle beraber olanlarla paylaştığı, ortaklaşa yaşadığı ve bir bakıma her insanın tek başına üstlendiği bir macera... Ben kendi payıma yapmak istediklerimi yaptım, bu macerayı çok güzel bir şekilde yaşadım. Tabii zaman zaman zorlukları oldu, sıkıntıları oldu, ama bunlardan fazlaca şikayet etmeyi de başkalarına karşı haksızlık gibi görüyorum. Çünkü çok insan çok şey çekti Türkiye’de; bize düşmez kalkıp da kendi sıkıntılarımızı çok fazla abartmak...

Bundan sonra benim söyleyebileceğim; insanlarımız, Türkiye’nin geleceğine güvensinler; daha dikkatli olsunlar, kendilerine daha çok inansınlar. Geçmişe, kültürümüze sahip çıksınlar. Ama bunların tek başına yetmeyeceğini, dünyaya açıldığımız bir çağda yaşadığımızı da bilsinler. Dileğim toplumun, bireyin bu doğrultuda gelişmesi... Kavgayla hiçbir şeyin çözülemeyeceğinin bilinmesi... Sonuçta biz çok uzun mesafeden geliyoruz; nereden geliyoruz, nereye gitmekteyiz, bizim insanlık alemine getirebileceğimiz özgün katkı nedir? Bunları hep değerlendirmek ve düşünmek gerekiyor.

Biz bunları yapabiliriz, ben buna güveniyorum, topluma güveniyorum, insanıma ve insana güveniyorum.
Teşekkür ederim.”

Ben Böyle Veda Etmeliyim
İsmail Cem Kitabı
Söyleşi: Can Dündar

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious