İsmail Dümbüllü sahiplerini buldu

  • Giriş : 31.08.2006 / 00:00:00

'Türk Tiyatrosuna Hizmet Ödülü'nün sahibi Levent Kırca oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

'Türk Tiyatrosuna Hizmet Ödülü'nü Levent Kırca, 'En İyi Tiyatro Oyuncusu Ödülü'nü Zihni Göktay, 'En İyi Sinema Oyuncusu Ödülü'nü Halit Akçatepe aldı. 'Yaşam Boyu Onur Ödülü'nün sahibi ise Erol Günaydın oldu.

Üsküdar Belediyesi'nin, geleneksel Türk Tiyatrosu'nun son temsilcisi, ortaoyunu ve tuluat sanatçısı İsmail Dümbüllü anısına düzenlenlediği ödül töreni, Altunizade Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Türk Tiyatrosu'na Hizmet Ödülü'nü alan Levent Kırca, Dümbüllü anısına verilen her ödülün kendi için değerli olduğunu belirtti.

Kırca'nın, 'En İyi Tiyatro Oyuncusu Ödülü'nü alan Zihni Göktay ve 'En İyi Sinema Oyuncusu Ödülü'nün sahibi Halit Akçatepe'yi kastederek söylediği sözler katılımcıları güldürdü.

Kırca, "üçümüzü burada ayakta yakalamak şans. Biraz daha bekleseydiniz bizi Karacaahmet'te yakalardınız" dedi.

'Yaşam Boyu Onur Ödülü'ne layık görülen Erol Günaydın, rahatsızlığı nedeniyle törene katılamadı. Ödülünü, kızı Ayşe Günaydın aldı.

Törene, İsmail Dümbüllü'nün kızı İpek Çıngay Dümbüllü de katıldı.

'En İyi Sinema Yönetmeni Ödülü' Ezel Akay'a, 'En İyi Tiyatro Yönetmeni Ödülü' de Bülent Emin Yarar ve Işıl Kasapoğlu'na verildi. 'En İyi Tiyatro Oyunu Ödülü'nü ise 'Murtaza' adlı oyunla Semaver Kumpanya aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious