İsmail Güneş'in evinde gözyaşları

İsmail Güneş'in evinde gözyaşları.8566
  • Giriş : 28.03.2009 / 19:25:00
  • Güncelleme : 28.03.2009 / 19:13:38

Yazıcıoğlu'nu da taşıyan helikopterde bulunan İHA Sivas muhabiri İsmail Güneş'in amcası konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Muhsin Yazıcıoğlu'nu da taşıyan helikopterde bulunan İHA muhabiri İsmail Güneş'in Halil Rıfat Paşa Mahallesi'ndeki evine gazeteci arkadaşları ve sevenleri ziyarette bulunuyor.

İsmail Güneş'in amcası Mustafa Güneş, olayın çok üzücü olduğunu belirterek, “Hepsine, başta Muhsin Bey olmak üzere, çok büyük üzüntümüz var. Biri benim yeğenim, İsmail Güneş. Yeğenime de çok büyük üzüntümüz var. Bu seçim arifesinde gerçekten bütün Türk milletini yasa boğdular. Sadece bizim değil bütün Türk vatandaşlarının üzüntüsü çok fazla” diye konuştu. Muhsin Yazıcıoğlu'nu öğrenciliğinden beri tanıdığını ifade eden Güneş, “Dürüst, temiz, sözüne güvenilir bir kardeşimiz. Yeğenim de dürüst, temiz, saygılı, hürmetli bir evladımızdı. Hepsinin acısını paylaşıyoruz. Üzüntümüz çok büyük” dedi.

Güneş, ihmal iddialarıyla ilgili ne düşündüğünün sorulması üzerine, şöyle konuştu:

“İhmal olduğuna hiç ihtimal vermiyorum. Çünkü bugün sabah gelirken fırtınaya yakalandım, 2 metre önümü göremedim. Orada bütün imkanları seferber ettiler. Elbette ki onlar da bir an evvel kurtarılmasını istiyorlardı. Devletimiz sağ olsun bakanıyla, bütün her şeyiyle oradaydı. Onlar ister miydi ki bu kadar olmasını. Onlara hiçbir şey diyemiyorum. Çünkü takdiri ilahiyle bu tecelli etti. İhmal diye bir şeyi kabul etmiyorum.”

Amca Güneş, yeğeninin 112 Acil Servis görevlisiyle görüşmesini dinleyip dinlemediği yönündeki soruyu “Zaten bütün Türk milletini yaralayan o. İşin gerçeği de bu. Son nefesine kadar kendine verilen görevi tebliğ etti” diye yanıtladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*