İsmail Güneş'in kasetinden ne çıktı?

İsmail Güneş'in kasetinden ne çıktı?.17543
  • Giriş : 06.04.2009 / 02:45:00
  • Güncelleme : 05.04.2009 / 23:19:26

İHA muhabiri İsmail Güneş'in, kamera, fotoğraf makinesi ve bilgisayarı İHA'ya teslim edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kahramanmaraş'taki helikopter kazasını duyuran ve yardım çığlıkları Türkiye'yi ağlatan İHA muhabiri İsmail Güneş'in, kamera, fotoğraf makinesi ve bilgisayarı İHA'ya teslim edildi.

Savcılık tarafından Güneş'e ait bir videokaset verildi. Kasette Beşiktaş ve Sivaspor arasında 21 Mart'ta oynanan maç ile bir cinayete ilişkin kazı görüntüleri var. Kasetten, BBP mitingi veya kazaya ilişkin herhangi bir kayıt çıkmadı. Kameradan, başka bir kaset çıkıp çıkmadığı ise savcılık tarafından belirtilmedi. İHA Teknik Müdürü Hüsamettin Demirel ise, video kameranın filtresinin karlı havada çekim yapacak şekilde ayarlandığına dikkat çekerek 'Muhabirimiz kaza öncesi de çekim yapmış olabilir' diye konuştu.

NEDEN TEK KASET VARDI

İHA Genel Müdürü, Fevzi Kahraman ise Güneş'in üzerinde sadece bir kaset çıkmasına şaşırdığını belirtti. Önceki akşam Hulki Cevizoğlu'nun programına bağlanan Kahraman 'İsmail Güneş, deneyimli bir muhabirdi. Biz muhabirlerimize böyle eğitim vermedik. Muhabirlerimiz kesinlikle tek kasetle bir olaya gitmezler' diye konuştu.

KARTA EL KONULDU

Güneş'in eşyaları arasında kamera ve dizüstü bilgisayarının oldukça yıprandığı dikkat çekti. Fotoğraf makinesinde ise gözle görülür bir hasar olmadığı belirlendi. İHA yetkilileri savcılık tarafından fotoğraf makinesindeki hafıza kartına el konulduğunu vurguladı.

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*