İsmail Güzel de Avrupa şampiyonu oldu

  • Giriş : 28.04.2006 / 00:00:00

53. Avrupa Grekoromen Güreş Şampiyonası'nın üçüncü gününde mindere çıkan 120 kilo güreşçimiz İsmail Güzel Finlandiyalı rakibini yenerek Avrupa şampiyonu oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İkinci turda Litvanyalı Mizgaitis Mindaugas'ı 2 - 0'la, 3. turda Belarus Sergei Artsiukmin'i 2 - 1 yenerek yarı finale kaldı.

İsmail Güzel yarı finalde Ukraynalı rakibi Oleg Chernetskyy ile karşılaştı. Rakibi karşısında üstün bir güreş çıkaran Güzel, rakibine puan bile vermedi ve ilk periyodu 5 - 0, 2. periyodu ise 10 - 0 teknik üstünlükle önde kapattı. Müsabakayı da 2 - 0 alarak finale kaldı.

Akşam seansında yapılan final müsabakasında, Finlandiyalı rakibi Juha Ahokas'la altın mücadelesi veren İsmail Güzel, 2003 Avrupa şampiyonu rakibini 2 - 1 yenerek Avrupa şampiyonu oldu.

Güzel, 1. periyotta 1. dakika puansız geçildi. Kura atışını Finli kazandı, künde atışını yapamadı ama minder dışına taşan Güzel, rakibine 1 puan verdi. İkinci künde atışını güreşçimiz yaptı. Rakibini aldı, kaldırıp kündeyi attı önce 3 puanı aldı. Sonra da rakibini köprüde tutarak tuşladı. İsmail Güzel tuşla kazandığı müsabakadan sonra altın madalyanın sahibi oldu.


- ŞEREF EROĞLU VE NAZMİ AVULCA BRONZ ALDI -


Bu arada altın madalya beklediğimiz Şeref Eroğlu ve Nazmi Avluca ise şampiyonayı Bronz madalya ile kapattılar.

66 kiloda Şeref Eroğlu, sabah seansında Ermeni Vahram Hunanyan'ı 2-1, Bulgar Nikolay Gergov'u da aynı sonuçla 2-1 yendikten sonra çeyrek finalde Macar Tamas Lorincz'e 2-1 yenilerek altın madalya şansını kaçırdı. Eroğlu, Macar güreşçinin finale çıkmasıyla repesajda mücadele etme şansını yakaladı. Eroğlu, önce İtalyan Tiziano Corriga'yı 2-0, ardından da bronz madalya mücadelesinde Polonyalı Sylvester Charzevski'yi 2-1 yenerek Avrupa 3. oldu.

84 kiloda da Nazmi Avluca bronz madalya aldı. Avluca, sabah seansında Polonyalı Artur Michalkiewızyk'e 2-1 yenildi. Avluca, repesaj müsabakalarında ise başarılı bir performans göstererek, İtalyan Andrea Mınguzzi'yi 2-0, Rus güreşci Alexey Mishine'yi 2-1 yenerek bronz madalya müsabakasına çıktı. Avluca, Belarus Viachaslav Makaranka ile yaptığı bronz mücadelesini ise 2-0 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.

55 kiloda Bayram Özdemir ise 5. oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious