İsmail Türüt'ün albümü Kültür Bakanlığıdan veto yedi

İsmail Türüt'ün albümü Kültür Bakanlığıdan veto yedi.27682
  • Giriş : 11.10.2007 / 00:23:00

İsmail Türüt'ün okuduğu 'Plan yapmayın plan' şarkısının da bulunduğu kaset, bakanlıktan veto yedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İsmail Türüt'ün "Plan yapmayın plan" adlı 'türkü'süne çekilen ve 'Youtube.com'da yayınlanan klipte Hrant Dink suikastinin görüntüleri kullanılmış ve suikast zanlılarına göndermeler yapılarak cinayet övülmüştü....

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İsmail Türüt'ün Hrant Dink cinayeti zanlılarını öven "Plan yapmayın plan" kasetine bandrol vermedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "Türüt'ün albümüne bakanlığın bandrol vermemesini nasıl karşılıyorsunuz" sorusuna ise "İsabet olmuş" yanıtını verdi.

Günay, halk arasında kin ve düşmanlığı teşvik eden hiçbir girişimi hoşgörüyle karşılamadıklarını belirterek, ''Hoşgörüye hoşgörümüz var, düşmanlığa değil'' diye konuştu.

TÜRÜT: TÜRK DÜŞMANI YAZARLAR VAR

İsmail Türüt ise albümüne bandrol verilmemesi üzerine "Hiçbir yasal gerekçe gösterilmeden kasetime bandrol verilmiyor.

Böylece en büyük sorun olarak korsan satışa yol vermiş oluyorlar" açıklamasını yaptı.
"Bazı satılmış kalemler, Türk düşmanı yazarlar var" diyen Türüt, kendilerine karşı bir linç girişiminde bulunulduğunu da ileri sürdü. Türüt, "Ben her zaman davamın arkasındayım. Onlar okuduğum türküden farklı şeyler çıkardı. Bazı satılmış kalemlere sesleniyorum. Bu ülke bizim ülkemiz, aklınızı başınıza alın" dedi.

ÖVGÜLER DİZMİŞTİ

İsmail Türüt'ün "Plan yapmayın plan" adlı 'türkü'süne çekilen ve 'Youtube.com'da yayınlanan klipte Hrant Dink suikastinin görüntüleri kullanılmış ve suikast zanlılarına göndermeler yapılarak cinayet övülmüştü.
Çarşamba MHP İlçe Merkezi ile Samsun il merkezinden görüntülerin yer aldığı klipte, "Ogün öyle desinler bugün böyle desinler" sözüyle, Hrant Dink'i öldürmekle yargılanan Ogün S'nin, "Fatihalar, Yasinler bitmez Karadeniz'de" sözleriyle de cinayetin azmettiricisi olmak suçundan yargılanan Yasin Hayal'in görüntüleri veriliyordu.

"Hiçkimse vatanını satmaz Karadeniz'de. Vatan satsa bir kişi anında biter işi" sözlerinin geçtiği bölümde ise Dink'in Agos Gazetesi'nin önündeki cesedinin görüntüsü ekrana getiriliyordu.

MEDYARADAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious