İsmet Arzuman iyi maç yönetti

İsmet Arzuman iyi maç yönetti.34239
  • Giriş : 06.11.2007 / 23:23:00
  • Güncelleme : 06.11.2007 / 23:09:21

Haluk Ulusoy, Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında yapılan lig maçında hakem İsmet Arzuman'ın gördüğünü çaldığını belirterek, ''Arzuman, 1-2 hatası dışında iyi bir maç yönetmiştir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Levent'teki federasyon merkezinde, federasyon başkan vekili Affan Keçeci ile birlikte basın mensuplarının karşısına çıkan Haluk Ulusoy, bir soru üzerine, hakem İsmet Arzuman'ın geçen yıl Fortis Türkiye Kupası'nda da gördüğünü çaldığını ve kupayı Beşiktaş'ın aldığını kaydederek, ''Son maçta da İsmet Arzuman'ın, gördüğünü çaldığına inanıyorum. Bana göre 1-2 hatası dışında iyi de bir maç yönetti'' diye konuştu.

Her maçta hakem hataları olduğunu ifade eden Ulusoy, şöyle devam etti:

''Her maçta maalesef hakem hatası olabiliyor. Hakemler hata yapmasın istiyoruz veya en az hatayla yönetsinler, bizler de rahat uyku uyuyalım istiyoruz. Bir hakem hata yapıyorsa, sadece kulüp yöneticileri, futbolcular, antrenörler üzülmüyor. Bizler, onlardan daha fazla üzülüyoruz. Bizler çoğu geceler uyku uyumadan rahatsızlık çekiyoruz. Hangi federasyon başkanı hakemin hata yapmasını ister. Biz madalya beklemiyoruz, ama yöneticilerin biraz daha sağduyulu davranmalarını bekliyoruz.''

-''BANA OY VERMEYENLERİ ASLA İTMEDİM''-

Haluk Ulusoy, hiçbir zaman genel kurulda kendisine oy vermeyenleri bir kenara itmediğini, herkese eşit mesafede olduğunu söyledi.

''Bana oy verenlerin yanında olacağım, vermeyenleri bir kenara iteceğim düşüncesi içinde hiç olmadım'' diyen Ulusoy, ''Eğer kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimiz, 'Genel kurulda Ulusoy'a destek verdik biz ne dersek onu yapacak, bizim yanımızda olacak' düşüncesiyle bana oy vermişlerse çok yanlış hareket etmişlerdir. Ben böyle bir insan değilim. Herkese aynı yakınlıkta ve uzaklıkta duracak karakter yapısına sahip bir insanım. Bana oy vermeyenleri asla itmedim, onların hep yanında oldum. seçim, seçimde kalmıştır. Seçimden sonra bu koltuğa oturduğumuzda, her kulüp başkanı ve yöneticisiyle birlik ve beraberlik içinde olmamız gerektiğine inandım. Ayrımcılık yapmadım, ama 'Oy verdik ayrımcılık yapar' diye oy vermişlerse, bunda çok yanılmışlar. 'Biz destek verdik, bizim yanımızda olmuyor' şeklindeki açıklamalardan üzüntü duyuyorum. Destek vermeyenleri ne yapalım, liglerden mi atalım? Onlara karşı çirkin tavırlarda mı bulunalım? Ben adam geldim, adam gideceğim federasyondan'' diye konuştu.

Haluk Ulusoy, koltuk sevdalısı olmadığını vurgulayarak, şunları söyledi:

''Ülkemin futbolunu seviyorum. Hiçbir şeyden korkum, çekindiğim yok. Bir tek Allah'tan korkuyorum. Ülkemde futbola hizmet etmek istiyorum, ama beni öyle göstermeye çalışıyorlar ki belki de bu, bana karşı olan bir art niyettendir. 1923 yılında federasyon kurulmuş ve onlarca başkan gelmiş geçmiş. Benim biraz hakkım yeniyor. Ben ülkemin bayrağını en yüksek noktaya çıkardım. Başarıdan başarıya koşturdum. Türk insanı hiç kimsenin hayal edemeyeceği başarıları benim başkanlığım döneminde yaşadı. Genç neslimiz, yeni doğan çocuklarımız kendi ülkesini dünya kupasında seyretti ve 'dünya üçüncülüğünü biz de yaşadık' diyecek ömrü boyunca. Ben görevimi bitirdikten sonra, benden sonrakiler inşallah dünya birinciliğine taşır ülkeyi. Ben asla kimsenin adamı olmadım, hiçbir kulübün, kurumun adamı olmadım, olmam da. Benim karakterim buna müsait değil. Beni böyle gören insanlar çok yanılmışlar. Onlara teessüflerimi bildiriyorum sadece.''

-''BENİM OLDUĞUM YERDE YABANCI BİR HAKEM OLMAYACAK''-

Haluk Ulusoy, hiçbir zaman yabancı hakem düşünmediğini belirterek, ''Türk hakemlerine güvenim sonsuz. Başkanlar, yöneticiler biraz daha sağduyulu davranıp, hakemlere biraz daha yardımcı olurlarsa, hakemlerimiz bugün yaptığı hatalarından arınacaklar'' dedi.

Yabancı hakemlerin de hatalar yaptığını anlatan Ulusoy, ''Benim olduğum dönemde asla ve asla yabancı bir hakemi ülkemde görmek istemiyorum. Avrupa'da mücadele eden takımlarımıza ve milli takımlarımıza bakıldığında, hakem hataları olmuyor mu? Avrupalı hakemi getirdiğinizde, derbi maçta hata yapmayacak diye bir garantiniz var mı? Son söz; benim olduğum yerde yabancı bir hakem olmayacak. Ben Türk hakemine güveniyorum, onlarla yolumuza devam edeceğiz'' şeklinde konuştu.

-''PAF TAKIMIYLA ÇIKACAKLARINA İNANMAK İSTEMİYORUM''-

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'in ''İki takım yaratılmak isteniyor'' lafının çok çirkin olduğunu dile getiren Ulusoy, ''Belgesi ve bilgisi olan kim varsa bunu ortaya koymak mecburiyetindedir'' dedi.

Beşiktaş'sız bir Türkiye Ligi'nin olamayacağını vurgulayan Haluk Ulusoy, ''Beşiktaş'ın büyüklüğünü, mazisini, geçmişini, geleceğini tartışmak bizlere düşmez. Beşiktaş ile her zaman gurur duyduk, duymaya da devam edeceğiz. Beşiktaş'ın, PAF takımıyla sahaya çıkacağına inanmak istemiyorum. Beşiktaş'a yakışmaz diye düşünüyorum. Sadece bir derbi maçta hakemin hata yapmasıyla 'Takımımızı ligden çekeceğiz, PAF takımla devam edeceğiz' sözü anlamsız geliyor. O an heyecanla, sinir sistemlerinin bozukluğuyla söylenmiş sözler olarak kabul ediyorum'' diye konuştu.

-''İSTİFA ETMEYİ ASLA DÜŞÜNMÜYORUM''-

Haluk Ulusoy, Futbol Federasyonu'nun şu anda bir genel kurul yapma olasılığının bulunmadığını belirterek, ''FIFA'nın son yazdığı mektubu sizler de biliyorsunuz. Şu ortamda bir genel kurul olması mümkün değil. İstifa etmeyi asla düşünmüyorum'' dedi.

Milli takımın Norveç ile hayati bir maça çıkacağını kaydeden Ulusoy, ''Bunun için 'Birlik ve beraberlik içinde olalım' demiştim, ama maalesef bugüne kadar gelinen noktada birlik ve beraberliği göremedik. İnşallah bugünden itibaren görürüz'' şeklinde konuştu.

-DERBİYE ERTELEME TALEBİ-

Başkan vekili Affan Keçeci'ye 'derbi ertelenmedi' diye gösterilen tepkinin yanlış olduğunu kaydeden Ulusoy, ''Çünkü 'derbi ertelensin' diye bir müracaat olmadı. Ne Beşiktaş, ne Fenerbahçe'den, asla ve asla federasyona bırakın yazılı, sözlü dahi bir şey duymadık'' dedi.

Erteleme isteğini bir röportaj sırasında Affan Keçeci'ye sorulan soru üzerine duyduğunu anlatan Haluk Ulusoy, şöyle devam etti:

''Gazetede yazanlara dayanarak, biz yönetim kurulu olarak 'erteleyelim veya ertelemeyelim' diye konuşamayız. Burası bakkal düzeniyle işlemiyor. Yazılı müracat olmadan, gazetenin her yazdığına itibar edip olayları masa üstüne yatıramayız. Kulüplerin yazılı müracaatı olmadan, varsayımla yola çıkarak biz nasıl maçı erteleriz, nasıl gündeme getiririz. Gelse de asla ertelemezdik. Artık ülkemizde Avrupa'da yarışan kulüpler haftada 2-3 günde bir maç oynamaya alışmak zorunda. Dünya arenasında 'biz de varız' diyorsak, 3 günde bir maç oynamaya alışmalıyız. Beşiktaş'ın rakibi Liverpool 18 günde 6 maç oynuyor. Onun futbolcusu da etten tırnaktan. Benim futbolcumun neyi eksik. Maçları zorunlu bir sebep olmadıkça asla ertelemeyeceğiz.''

-KEÇECİ: ''DEMİRÖREN NE GEREKÇEYLE BENİ İSTİFAYA DAVET EDİYOR''-

Başkan vekili Affan Keçeci ise bu göreve gelmesi için Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'in kendisinden ricada bulunduğunu, şimdi istifaya davet edilmesine son derece üzüldüğünü kaydetti.

Keçeci, bu göreve kendisinin talip olmadığını vurgulayarak, şunları söyledi:

''Mensubu olduğum bir camianın başkanı tarafından istifaya davet edilmemden ötürü son derece üzüldüm. Bana, bu göreve gelmem için ricada bulunan kişi Sayın Başkan Demirören'in kendisidir. Ben hiçbir şekilde kendisine bir başvuruda bulunmadım. En önemlisi de iki aday vardı ve kiminle çalışacağım sorulduğunda Ulusoy'un ismini verince tereddütsüz 'evet' dedim. Kendisini çok önceden tanıdığım için hiç düşünmeden 'Evet' dedim. Merak ediyorum, Sayın Başkan Demirören, beni ne gerekçeyle istifaya davet ediyor. Benim ne yapmam gerekiyordu da yapmadım. Lütfen bunu açıklasın.

Ülkemizde şu anda 151 profesyonel ve amatör takım var. Seçildikten sonra Ulusoy bize 'Yönetim içinde herkesin gönlünde bir kulüp yatmaktadır, ama herkes bu formasını kapının dışında bırakacak' dedi. Her birimizden söz aldı. Ben verdiğim söze o gün de sadıktım, bugün de sadığım, bundan sonra da sadık olacağım.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious