İspanya Kralı, Dışişleri Bakanı'nı tercüman sandı

İspanya Kralı, Dışişleri Bakanı'nı tercüman sandı.12447
  • Giriş : 15.01.2008 / 13:15:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 04:30:12

Erdoğan, İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero ile ikili görüşme yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan ile İspanya Kralı Juan Carlos’un görüşmesi öncesinde basına fotoğraf verilirken, Carlos Erdoğan'a “Ne zaman geldiniz?'' diye sordu. Dışişleri Bakanı Ali Babacan, “Dün'' dedi. Carlos’un duyulmayan bir sözü üzerine Babacan’ın, “Ben tercüman değilim, bakanım'' dediği duyuldu.

Emine Erdoğan ise bakan eşleriyle ayrı program yaptı ve müze gezdi. Emine Erdoğan ayrıca mağazaları gezerek alışveriş yaptı.

NOTLAR

Ben tercüman değil bakanım

- Erdoğan ile İspanya Kralı Juan Carlos’un görüşmesi öncesinde basına fotoğraf verilirken, Carlos Erdoğan'a “Ne zaman geldiniz?'' diye sordu. Dışişleri Bakanı Ali Babacan, “Dün'' dedi. Carlos’un duyulmayan bir sözü üzerine Babacan’ın, “Ben tercüman değilim, bakanım'' dediği duyuldu.
- Erdoğan ile Zapatero’nun görüşmesinde, Zapatero “Güçlü medya nerede? İstanbul’da mı?'' diye sordu. Babacan 200 tane medya kuruluşu olduğunu söyledi. Erdoğan yerel medya da dahil bu rakamın 400’ün üzerinde olduğunu belirtti.

Yaya başbakana polisler yol açtı

- Erdoğan 3 bakanla birlikte kaldığı otelden iş konseyinin yapıldığı otele yürüyerek gitti. Zapatero da bu arada otelin önünde Erdoğan’ı bekledi. 10 dakika süren yürüyüş sırasında Erdoğan İspanyol polislerinin trafiği durdurmaları sonucu kırmızı ışıklarda geçti. Sanayi Bakanı Zafer Çağlayan da Erdoğan gecikince Zapatero’dan özür diledi.

Yarı İngilizce yarı Türkçe

- Erdoğan Senato Başkanı Javier Rojo ile görüşmesi sonrası özel defteri de imzaladı. Mesajlarını Türkçe yazan Erdoğan, imza bölümüne ise İngilizce “Prime Minister'' diye yazdı.
- Emine Erdoğan ise bakan eşleriyle ayrı program yaptı ve müze gezdi. Emine Erdoğan ayrıca mağazaları gezerek alışveriş yaptı.

Erdoğan'ın korumalarıyla İspanyol güvenlikçiler arasında arbede

Bu arada Başbakan Erdoğan'ın korumalarıyla İspanya'daki güvenlik güçleri arasında arbede yaşandı. Tartışma çevredekilerin müdahalesiyle son buldu.
Erdoğan, Medeniyetler İttifakı 1'inci Forumu'nda katılmak üzere organizasyonun yapılacağı binaya geldi. Erdoğan'ın ardından korumaları da binaya girmek istedi.
Ancak kapıdaki görevliler Erdoğan'ın korumalarının binaya girmesine izin vermedi.
Bunun üzerine korumalar arasında itiş kakış yaşandı. Çevredekilerin müdahalesiyle taraflar yatıştırıldı.Flash Animasyonu

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious