İspanya Kraliçesi ucuz biletle uçtu

İspanya Kraliçesi ucuz biletle uçtu.6195
  • Giriş : 02.06.2009 / 22:20:00

İngiliz basını, Kraliçe Sofia'nın İngiltere yolculuğunu ucuz bilet satan Ryanar şirketiyle yaptığını yazdı. İspanya'dan ise 'tek sefer oydu' açıklaması geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İspanya Kraliçesi Sofşa'nın, önceki gün kuzeydeki Santander kentinden İngiltere'nin başkenti Londra'daki Stansted Havaalanı'na, düşük fiyatla bilet satan Ryanair şirketinin uçağıyla gittiği ortaya çıktı.

İngiliz Dailymail gazetesindeki haberde kraliçenin, bilete 15 Avro kadar ücret ödediği belirtilirken, bunda 'harcamalarını kısması bakımından İngiltere Kraliçesi'nden ders alındığı' yorumu yapıldı.

İspanya Sarayı ise bilet fiyatını doğrulamaktan kaçındı, ancak bu seferin tercih nedeninin fiyat ya da şirket olmadığı, yalnızca 'iki kent arasında doğrudan tek sefer olması bakımında seçildiği' ifade edildi.

70 yaşındaki kraliçe, bir ameliyat olması beklenen kardeşi Konstantin'i geçen perşembe günü ziyarete gittiğinde Iberia Havayolları'nı tercih etmişti.

Kraliyet açıklamasında, kral dışında aile üyelerinin özel ziyaretleri için tarifeli uçakları kullanmasının da sık rastlanılan bir durum olduğu da ifade edildi.

Ryanair ise, esprili bir açıklamada bulundu ve konuyla ilgili olarak, ''Tüm yolcular Avrupa'nın en ucuz fiyatıyla krallar ve kraliçeler gibi muamele gördü'' demekle yetindi.

Ucuz fiyata bilet satan Ryanair'de farklı mevki uygulaması da bulunmuyor. Bu firmanın uçaklarında yolcuların tümü aynı anda uçağa alınıyor, koltuklarda ise numara bulunmadığı için yolcular nereyi boş bulurlarsa oraya oturuyorlar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*