İspanya Milli Takımı'nda kriz

İspanya Milli Takımı'nda kriz.37885
  • Giriş : 02.02.2008 / 16:43:00

İspanya Milli Takımı'nda 2008 Avrupa Kupası öncesinde teknik direktör krizi yaşanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İspanyol basınında çıkan Futbol Federasyonu'nun (FEF) 2010 Dünya Kupası Avrupa elemelerinde milli takımın başına geçecek yeni teknik direktör arayışı içinde olduğu ve mayıs ayından önce bunu açıklayacağı iddiaları, şu anda görevde olan teknik direktör Luis Aragones'i kızdırdı.

Aragones, FEF'in Avrupa Şampiyonası öncesinde temmuz ayından itibaren yeni bir teknik direktörün görev yapacağını açıklaması halinde istifasını sunmakla tehdit etti.

İspanol teknik adam, “Avrupa Şampiyonası'nda görevimde olmak istiyorum ama herşey olabilir. Rüzgarın nasıl estiğini görmek lazım” dedi. İspanya'nın ve Real Madrid'in ünlü forvetlerinden Raul Gonzalez'i yaklaşık 18 ay önce Milli Takım kadrosundan çıkartan ve büyük olasılıkla da AvrupaŞampiyonası'na götürmeyecek olan Aragones, Raul'un Avrupa Şampiyonası'nda oynamasını isteyen federasyon içindeki bir grubun kendisine komplo kurmasından korktuğunu ifade etti.

İspanyol basını, her türlü sonuçta sözleşmesi sona erecek olan Aragones'in Avrupa Şampiyonası'nın ardından gönderileceğini ve 2010 Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri'nde Vicente Del Bosque veya Jose Antonio Camacho'nungetirileceğini iddia ediyor.

Bu arada gelecek hafta Fransa ile yapılacak olan dostluk maçı için aday kadroyu açıklayan teknik direktör Aragones'in seçtiği futbolcular da polemik yarattı. Valenica'da uzun süredir kadrodışı bırakılan David Albelda ve sakat olmasına rağmen Liverpool'dan Alvaro Albeloa'nun kadroya girmesi tepki çekerken, Barcelona'nın Sırp asıllı 17 yaşındaki gençyıldızı Bojan Krkiç'de kadroya girerek A Milli Futbol Takımı kadrosuna şimdiye kadar çağırılan en genç futbolcu oldu.

Katalan milliyetçiliğinin sembollerinden olan Barcelona kulübünün, Bojan'ın İspanya Milli Takımı forması ile İspanyol basınına fotoğraf vermesini engellemesi de polemiklere bir yenisini ekledi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious