İspanya Vederson'a talip

İspanya Vederson'a talip.8647
  • Giriş : 28.12.2007 / 11:42:00

Fenerbahçe'nin Brezilya asıllı Türk oyuncusu Vederson'a İspanya'dan teklif var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İspanya'nın Valencia Kulübü Fenerbahçe'li Aurelio'dan sonra diğer bir Brezilyalı oyuncusu Vederson'a talip oldu.

Fenerbahçe Kulübü, Valencia’dan teklif alan Mehmet Aurelio’yu nasıl elde tutacağının hesaplarını yaparken bir transfer haberi de Gökçek Vederson’dan geldi. İspanyol ekibinin, Aurelio ile birlikte Vederson’u da istediği ortaya çıktı.

Sarı lacivertlilerin son yıllarda kazandığı başarılarda büyük pay sahibi olan Mehmet Aurelio, geçtiğimiz günlerde kulüp başkanı Aziz Yıldırım’la görüşerek, Valencia’ya gitmek istediğini bildirdi. Valencia’dan son derece cazip bir transfer teklifi aldığını ifade eden Brezilyalı futbolcu, "Fenerbahçe’de mutluyum. Ancak İspanya Ligi de dünyanın en çok izlenen liglerinden biri. Valencia’ya gidip kendimi oradada da göstermek istiyorum" diye konuştu. Başkan Yıldırım’ın bunun üzerine Aurelio’ya, "Sen takımımız için çok önemli bir oyuncusun. Şu aşamada transferine izin vermemiz mümkün değil. Ama sözleşmende yazan 7 milyon doları getirirsen, istediğin yere gidebilirsin" dediği belirtildi. Aziz Yıldırım’ın bu taviz vermez tutumu nedeniyle çok üzülen Aurelio’nun görüşmeden son derece kızgın ayrıldığı bildirildi.

Vederson’da da ısrarlılar

Aurelio konusunda bu gelişmeler yaşanırken, Valencia’nın Gökçek Vederson’a da talip olduğu haberi Fenerbahçe Yönetimi için ikinci bir şok oldu. İspanyol kulübünün, sezon başında Ankaraspor’dan alınan Brezilyalı sol kanat oyuncusunun transferinde de ısrarlı olduğu belirtildi. İspanyol ekibinin yetkililerinin hafta başında bazı sarı lacivertli yöneticilerle temasa geçerek, Vederson’un fiyatını ve satıp satmayacaklarını sordukları ifade edildi. Valencia Yönetimi’nin futbolcu ile ilgili resmi teklifini önümüzdeki günlerde Fenerbahçe’ye ileteceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious