İspanya'da 'Anadolu Ateşi'ni rüzgarı

İspanya'da 'Anadolu Ateşi'ni rüzgarı.34675
  • Giriş : 18.05.2008 / 11:51:00

İspanya'nın başkenti Madrid'de 15-18 Mayıs arasında sahne alan "Anadolu Ateşi" dans topluluğu, gösterileriyle İspanyollardan büyük beğeni topladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Anadolu Ateşi", 25 Nisandan yana Bilbao, San Sebastian, Barcelona, Murcia ve son olarak Madrid Tiyatrosunda gösterilerini sürdürüyor. Topluluk, gösterilerini 26 Mayısa kadar Alicante, Cuenca, Almeria ve Malaga kentlerinde tamamlayacak.

Madrid'deki 4 gösterisini de tamamen dolu salonda yapan "Anadolu Ateşi"nin yardımcı koreografı Alper Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İspanya'da ilk defa gelmelerine rağmen çok güzel bir ilgiyle karşılandıklarını söyledi. "Gelen tepkilerin yüzde 95'i olumlu diyebiliriz. İspanyol organizatörlerle anlaşma yaptık. Yazın yeni bir turne için bir kez daha İspanya'ya geleceğiz" diyen Aksoy, gösterideki sunumların sadece İngilizce olmasının eleştirildiğini, bundan sonra gittikleri her ülkenin ana dilinde sunum planladıklarını kaydetti.

İspanya'da bu yaz düzenlenecek "EXPO Zaragoza 2008"in de seçtiği resmi gösteri gruplarından biri olduklarını belirten Aksoy, 21 temmuz tarihinde Zaragoza kentindeki Türk gününde büyük bir gösteri düzenleyeceklerini ifade etti. Aksoy, Çin'in Şanghay kentindeki EXPO 2010 için de seçildiklerini bildirdi ve "Truva" adlı yeni gösterilerini en kısa zamanda yurt dışında temsil etmek istediklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious