İspanya'da görülmemiş yobazlık

İspanya'da görülmemiş yobazlık.8461
  • Giriş : 26.03.2008 / 15:16:00
  • Güncelleme : 26.03.2008 / 15:37:42

İspanya'nın güneyindeki Cadiz kentindeki bir hastane, yobazlıkta çığır açarak mini etek giymeyi reddeden hemşiresine para cezası kesti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

San Rafael adlı klinikte giysi kurallarına uyulmadığı gerekçesiyle hemşirelere para cezasının kesildiği açıklanırken, hemşirelerin bağlı olduğu şirket de hastaneyi dava edeceğini duyurdu.

Şirket yöneticisi Adela Sastre, ''Kendimizi dekoratif bir nesne gibi hissediyoruz. Çalışma saatlerimizde rahat hareket etmek istiyoruz. Yatalak hastalara bakmak için eğilemiyoruz. İşimizi yapmak için vücudumuzu sergilemek zorundayız'' dedi.

''Mini etekli üniformayı zorunlu kılıyorlar. Çalışanlar kendilerine ayrımcalık uygulandığını düşünüyorlar. Onurlarına saygı gösterilmeli'' diyen Sastre, hastanenin kararının, Sosyalist hükümetin kabul ettiği eşitlik yasasına da aykırı olduğunu savundu.

Hastane yetkilileri ise, İspanya'daki tüm hastenelerde aynı uygulamanın olduğunu savunarak, giysi kurallarına uymayan hemşirelerin maaşlarından 30 Avro kesilmesinin doğru olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious