İspanya'dan KKTC polisine ambargo

İspanya'dan KKTC polisine ambargo.6195
  • Giriş : 26.06.2008 / 23:37:00

İspanya, KKTC polisine ambargo uyguladı. KKTC Polis Salon Futbol Takımı'nın, Barcelona'daki polis salon futbol turnuvasına katılımı, İspanya tarafından engellendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

KKTC Polis Genel Müdürlüğü (PGM), konuya ilişkin yaptığı açıklamada, organizasyona katılım ücretinin dahi ödendiği turnuvaya katılımın siyasal nedenlerle engellendiğini bildirdi.

PGM açıklamasında, olayın, İspanya Dışişleri Bakanı'nın Güney Kıbrıs'ta bulunduğu ve her iki topluma barış çağrısı yaptığı bir dönemde yaşandığına dikkat çekildi.

Açıklamada, KKTC polisinin konuyla ilgili çağrı aldığı, hatta tüm formaliteleri tamamlayarak, katılım ücretini de yatırdığı belirtildi.

Turnuvaya katılımın Rum yönetimimin girişimiyle engellendiği kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

''Belli ki Rum yönetiminin girişimleriyle takımımızın, daha önce 2002 yılında katıldığı bu turnuvaya gitmesi engellendi. Polis takımı, 2001 yılından günümüze 20'ye yakın uluslararası turnuvaya (Brezilya, Kanada olmak üzere Avrupa'nın Schengen vizesi gerektiren birçok ülkesine) giderek KKTC'yi en iyi şekilde temsil etmiştir.

Takımımız, 2006 yılında Fransa'da dünya şampiyonu olmuştur. Polis takımının bilet rezervasyonları yapılmış, takım formaları ve diğer malzemeleri alınmış ve organizasyona katılım ücreti ödenmiş olduğu halde bu turnuvaya gitmesi politik nedenlerle engellenmiştir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious