İspanya'ya karşı 11 cesur yürek!

İspanya'ya karşı 11 cesur yürek!.18200
  • Giriş : 01.04.2009 / 10:53:00

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, ''İspanya karşısında sahaya 11 cesur yürek çıkacak; herkes Ali Sami Yen'de farklı bir Milli Takım görecek'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İspanya'daki karşılaşma öncesi ilk 11'i kamuoyu ile paylaşan Terim, bu kez, "Kadromuz 80 milyon vatandaşımız." diye konuştu.

Geriye düşseler de asla pes etmeyeceklerini vurgulayan Terim, şöyle devam etti: "Geçtiğimiz maçta oyuncularım taktik anlayışa gol yiyene kadar uydular. Golden sonraki o umutsuzluk bize yakışmadı. Pes etmek bizim tarzımız değil. Şimdi hem umutluyuz, hem pes etmeyeceğiz." İlk maçta Ramos'un müthiş oynadığını anlatan Terim, bugün Ramos ile Arda eşleşmesinin çok güzel tecelli edeceğini dile getirdi. Arda'ya çok güvendiğini aktaran Terim, sahada Ramos yerine Arda'yı seyredeceklerine inandığını belirtti. Terim, İspanya'yı yenemedikleri için eleştirilmeleri üzerine de iddialı sözler sarf etti: "30 maç yenilmemiş, dünya sıralamasında birinci bir takımı evinde o taraftarının önünde yenemeyince eleştiri geliyorsa, bundan mutlu olmak gerekiyor." dedi. Ali Sami Yen'in seçilmesi ve grubumuzdaki durumumuz ile ilgili soruya ise Terim'in cevabı şöyleydi: "Kadıköy ve İnönü'de maçlar yaptık, şimdi de Sami Yen'de oynuyoruz. Zemini neden iyi bir stat derseniz, İspanya bizi en iyi stadı, en güzel tesislerinde ağırladı. Zemini kötü yerde, havası soğuk yerde oynayalım demek bize yakışmaz. Böyle tuzaklar futbolda hoş değil. Grubumuzda Bosna, Belçika'yı yenerek 9 puana geldi. Bir defa bu akılda yoktu ama bu grupta sürprizler devam edecek. Biz bir daha İspanya ile oynamayacağız, diğer rakiplerimiz oynayacak. Dünya Kupası'na gitmeyi istiyoruz ve bu isteğimizi de başaracağımızdan hiçbir şüphem yok." Sevilla'nın kendisiyle ilgilendiği şeklinde bir gazete haberi hatırlatılan Terim, son olarak şu konulara değindi: "İspanya'yı yenersek bir tarihî değişime gitmiş oluruz. Sevilla'nın başına geçeceğim konusuyla şu an ilgilenmiyorum. Hepimizin Allah yardımcısı olsun." "2002 Dünya Kupası'nda takımın gösterdiği performans ve elde ettiği başarıyı, 2010'da görebilecek miyiz?" sorusuna tepki gösteren Terim, "2008 örneği varken, mikrofonu alıp başka bir örnek vermeniz tatsız bir yaklaşım oldu. Dünya şampiyonları daha kolay." değerlendirmesinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*