İspanyol basını Volkan Demirel'i kahraman ilan etti

İspanyol basını Volkan Demirel'i kahraman ilan etti.13768
  • Giriş : 05.03.2008 / 17:47:00
  • Güncelleme : 05.03.2008 / 17:58:59

Fenerbahçe'nin Sevilla'ya karşı elde ettiği zafer, İspanyol basınında büyük yankı buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe'nin Sevilla'ya karşı elde ettiği zafer, İspanyol basınında büyük yankı buldu. "Bayram, trajedi ile sonuçlandı", Avrupa rüyasının sonu" gibi başlıkları atan İspanyol basını, Fenerbahçe'nin kalecisi Volkan Demirel için "Maçın kahramanı", "İki saatte kötü adamdan kahramana dönüşüverdi", "Demirel, Escude, Maresca ve Alves'in atışlarını durdurdu ve ekibini, 120 dakika süren anksiyetten sonra çeyrek finale soktu", "Demirel, üç penaltı atışını durdurarak Sevilla'nın rüyasına son verdi. Tüm günahlarını affettirdi" dediler. Sevilla antrenörü Manolo Jimenez de "Çok büyük bir darbe oldu" dedi.

Fenerbahçe'nin Sevilla'ya karşı elde ettiği zafer, İspanyol basınında büyük yankı buldu. "Bayram trajedi ile sonuçlandı", "Avrupa rüyasının sonu" gibi başlıklar atan İspanyol basını, Fenerbahçe'nin kalecisi Volkan Demirel için "Maçın kahramanı", "İki saatte kötü adamdan kahramana dönüşüverdi", "Demirel, Escude, Maresca ve Alves'in atışlarını durdurdu ve ekibini, 120 dakika süren anksiyetten sonra çeyrek finale soktu", "Demirel, üç atışı durdurarak Sevilla'nın rüyasına son verdi. Tüm günahlarını affettirdi" gibi ifadeler kullandı. Sevilla antrenörü Manolo Jimenez de "Çok büyük bir darbe oldu" dedi.

-MARCA

"Pizjuan'daki bayram trajedi ile sonuçlandı. Sevilla, şoktan sonra Avrupa rüyasının nasıl yok olduğunu gördü. Oysa ilk başta tüm işaretler, büyülü bir gece olacağını gösteriyordu."

-MUNDO DEPORTİVO

"Sevilla, penaltılarda düştü. Başta 2-0 gibi ters bir durumla karşı karşıya kalsa da Türk ekibi Fenerbahçe daha iyi bir oyun çıkarttı."

-ABC

"Sevilla, en acı verici biçimde düştü, penaltılarda. Türk kalecisi Volkan Demirel, üç atışı durdurarak maçın kahramanı oldu. Böylece, mütevazı Kartalspor'da yetişen kaleci, sadece iki saatte kötü adamdan kahramana dönüşüverdi."

-LA RAZON

"Sevilla, Şampyonlar Ligi'nde en acı verici yoldan elimine oldu, penaltılarda. Fenerbahçe'nin kalecisi Demirel, Escude, Maresca ve Alves'in penaltılarını durdurdu ve ekibini, 120 dakika süren anksiyetten sonra çeyrek finale soktu."

-EL PAİS

"Sevilla, zafiyetlerinin faturasını ödedi. Demirel, üç penaltıyı durdurarak Sevilla'nın rüyasına son verdi."

-EL MUNDO

-"Türk kaleci Demirel, penaltılarda tüm günahlarını affettirdi. Güçlü tutkular, Pizjuan'dan, Fenerbahçe'yi çeyrek finale götüren, vahşi ve anksiyete ile dolu bir maç ile vedalaştı. Sevilla için tam bir trajedi."

-LA VANGUARDİA

-"Sevilla Fenerbahçe'nin önünde yenik düştü. Endülüs takımı, maça çok iyi başladı ancak sağladığı avantajı koruyamadı."

-CORREO DE ANDALUCİA

"Avrupa rüyasının sonu" başlığı atan Endülüs'ün büyük gazetelerinden El Correo de Andalucia'a konuşan Sevilla antrenörü Manolo Jimenez de "Çok büyük bir darbe oldu." dedi.

-DİARİO DE SEVİLLA

"Futbol bazen harika, bazen da çok acı verici sürprizler yapar. Rüya, zalimce ve üzüntü verici bir biçimde yok oldu."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious