İspanyolların Türkiye ilgisi her yıl artıyor

  • Giriş : 11.12.2006 / 00:00:00

İspanya'dan Türkiye'ye gelen turist sayısında artış her geçen yıl artıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'yi tercih eden İspanyol turist sayısı 2004 yılına kadar yılda 80 bin düzeyinde kalırken, son yıllarda tanıtım faaliyetleri, reklam ve promosyonlar sayesinde bu sayının 2006 yılında 250 bine ulaşması bekleniyor.


İspanya, halen Türkiye'ye turist gönderen ülkeler sıralamasında ilk 10'da yer almamakla beraber, 2005 yılıyla karşılaştırıldığında, bu yıl Avrupa ülkeleri içinde Türkiye'ye gönderdiği turist sayısının arttığı tek ülke olarak ön plana çıktı.

KAPADOKYA

Bu arada, 19. Best Model Of The World (Dünyanın En İyi Mankeni) yarışmasında İspanya'yı temsil ederek “Bay Avrupa” seçilen İspanyol erkek manken Marco Polo ve İspanyol kadın manken Marta Morales'in Kapadokya'da çekilmiş fotoğrafları İspanyol magazin dergisi Looc'un Aralık sayısında kapakta yer aldı.

Türkiye'nin İspanya'da tanıtımı amacıyla Madrid Kültür ve Turizm Müşavirliğinin davetiyle Kapadokya'da ağırlanan İspanyol mankenlerin dünyaca tanınmış moda firmalarının giysileriyle Göreme, Paşabağı, Dervent ve Uçhisar'da çekilen fotoğrafları dergide geniş şekilde kullanılırken, 12 sayfalık Kapadokya tanıtımı da yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious