Isparta Belediye Başkanı iftiharla sunar!

Isparta Belediye Başkanı iftiharla sunar!.20113
  • Giriş : 06.06.2009 / 21:08:00
  • Güncelleme : 06.06.2009 / 21:08:26

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, eski Belediye Başkanı Hasan Balaman döneminde yapıldığı iddia edilen borçları pankart yapıp belediye binasına astı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, eski Belediye Başkanı Hasan Balaman döneminde yapıldığı iddia edilen borçlar ile satılan gayrimenkullerin isimleri ve bugünkü değerlerinin yer aldığı listeyi, 20 metrelik bir pankart şeklinde belediye binasına astırdı.

Eski Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman döneminde satıldığı iddia edilen gayrimenkuller, hisse senetleri, fabrika ve iş yerleri ile bırakılan borç miktarının yazıldığı 4x5 ebadında 20 metrekarelik pankart, 29 Martta göreve seçilen Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ın imzasını taşıyor.

Başkan Günaydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, pankartta, Isparta Belediyesinin eski Başkan Balaman döneminde edindiği borçları ile satılan gayrimenkullerinin isimleri ve bugünkü değerlerinin yer aldığını söyledi.

Pankartı vatandaşın bilgilendirilmesi amacıyla astıklarını belirten Günaydın, ''Hasan Balaman, Isparta'ya 621 milyon TL'ye mal olmuş. Isparta halkının bilgisine sunuyoruz'' dedi.

BALAMAN DÖNEMİNİN MALİYETİ

''Hasan Balaman Döneminin Isparta Halkına Maliyeti'' başlığını taşıyan pankartta, 2004-2009 yıllarında belediyenin 125 milyon TL borçlandırıldığı belirtilirken, ''Ayrıca Kaybettiklerimiz'' başlığıyla da satılan gayrimenkuller, hisse senetlerinin isimleri ve bugünkü değerlerine yer verildi.

Listede, belediyeye ait 6 milyon TL değerindeki 54 daire, Isparta Belediyesine ait ponza taşı işleyen 8 milyon TL değerindeki ISBAŞ Fabrikası, 12 milyon TL'lik Göltaş hisse senetleri, 20 milyon TL değerindeki belediyeye ait 214 adet gayrimenkul kaybedilenler arasında gösterildi.

Kaybedilenler bölümünde bugünkü değeri 450 milyon TL olan 600 iş yerinin de bulunduğu belirtildi.

''PANKARTI YARGIYA TAŞIYACAĞIM'

Eski Belediye Başkanı Hasan Balaman ise AA muhabirine yaptığı açıklamada, İstanbul'da bulunduğu için pankartı henüz göremediğini, ancak bilgi sahibi olduğunu belirterek, pankartta yazılanların doğru olmadığını söyledi. Balaman, ''Pankartta yazanlar tamamen yalan, yargıya taşıyacağım. Delikanlılarsa kazandırdıklarımızı da yazsınlar'' diye konuştu.

Belediyeye ait hiçbir daire ile ISBAŞ'ın da satılmadığını, bunların kiralandığını ifade eden Balaman, Göltaş hisseleri satışında ise 10 milyon TL'lik kar elde ettiklerini savundu.

Balaman, beş 5 yılda Isparta'ya kazandırılanları Isparta halkının iyi bildiğini ifade eden Balaman, şöyle konuştu:

''Göreve geldiğimde Günaydın ile ilgili böyle taşkınlıklar yapmadım. Hoş olmayan davranış içinde bulunuyorlar. Pankart konusunu yargıya taşıyacağım. Delikanlılarsa ISBAŞ'ı zarara uğratanları, mezarlıklarda yapılan yolsuzlukları, fakir ve fukaranın yardımlarına göz dikenleri, bunları da pankart yapıp assınlar. Tek yaptıkları, 2,5 aydır personelle uğraşmak ve dedikodu yapmak. Ellerinde hiçbir belge yok, ama biz bunların takipçisi olacağız.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*