Isparta TSO'dan TMSF'ye sert tepki

Isparta TSO'dan TMSF'ye sert tepki.10183
  • Giriş : 13.05.2007 / 00:00:00

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş adamı Şevket Demirel'e ait TMSF yönetimindeki 9 şirketin genel merkezinin İstanbul'a taşınmak istenmesine tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Isparta TSO'dan yapılan yazılı açıklamada, Göltaş A.Ş'nin merkezinin İstanbul'a taşınacağı yönünde bazı basın organlarında haberlerin çıktığı belirtilerek, böyle bir durumun Isparta ekonomisine büyük bir darbe vuracağı ifade edildi.

Göltaş A.Ş'nin İstanbul'a taşınmasıyla bankalardaki mevduatların sirkülasyonunun azalacağının vurgulandığı açıklamada, bankalara müracaatlarda kredi talep edenlere yeterli desteğin de verilemeyeceği savunuldu.

Açıklamada, Göltaş Çimento Fabrikası'nın Türkiye'de en çok vergi veren 300 büyük firma arasında yer aldığına işaret edilerek, şu görüşlere yer verildi:

''10 Mayıs 2007 tarihli tüm medya kuruluşlarında ve televizyonlarda Danıştay 13. Dairesince verilen bir davanın sonuçlandığı, kararda sayın Şevket Demirel'in TMSF'ye devredilen Egebank ile fiili ve hukuki irtibatına rastlanmadığından Egebank'a olan borçtan dolayı şahsi malları ile sorumlu tutulamayacağından TMSF tarafından hakkında girişilen icra takiplerinin ve haciz işlemlerinin iptaline karar verilmiştir. Hal böyleyken şirket merkezinin İstanbul'a taşınmasına karar verilmesinin yasal bir anlamının olmadığı ortaya çıkmıştır. Hem Ispartalı sanayici ve iş adamlarının hem de Isparta halkının haklarını korumak ve kollamakla mükellef olan Isparta Ticaret ve Sanayi Odası olarak Göltaş'ın İstanbul'a taşınmasına karşı olduğumuzu kamuoyuna saygı ile duyururuz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious